Jump to content

pees

Members
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Częstochowa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Delikatne postępy, niestety choruję na chroniczny brak czasu.
 2. Witam Zdjęcia starałem się zrobić najlepiej jak umiem, może gdyby było więcej światła słonecznego o tej porze roku, wyszło by lepiej, na razie jest jak jest. Na zdjęciach faktycznie gąski wyglądają jak porośnięte mchem, ale to tylko złudzenie, pokryte są pigmentem ciemnej i jasnej ziemi. Z założenia model miał być prosto z pudła, nie zagłębiałem się bardzo w metrykę oryginału, więc browning został pudełkowy. Mam ograniczony czas na robienie modeli, więc pomimo szczerych chęci nie zawsze wychodzi mi tak jak bym tego chciał.
 3. Zrobiłem nowe zdjęcia, może będzie na nich więcej widać.
 4. Bardzo ładna Walentynka :-), tylko bandaże kół przykurz.
 5. Witam Przedstawiam zdjęcia mojego ostatniego modelu, wykonanego z zestawu Dragona 6083, prosto z pudła. Malowany farbami Tamiya: XF-62 z XF-60 Dark Yellow w stosunku 2/3 do 1/3
 6. Witam Kolejny model z Polską załogą, nie jestem miszczem, ani specem w pancerce, jednak postaram się jak umiem najlepiej. Model na podstawie jednego zdjęcia: Zdjęcie z książki: "Od Acromy do Zwycięzcy cz.3 " Co mam zakupione: I co mam zrobione: Zobaczymy co z tego wyjdzie, trzymajcie kciuki
 7. Te własnoręcznie robione elementy to własnie coś najfajniejszego w modelarstwie, nie rezygnuj z tego.
 8. Witam Wracając do tematu gąsek, maiłem doświadczenie z Ds-ami dragona, pryśnięte Gunze MC214 stwardniały jak plastik i popękały na modelu, dlatego następne gęsi, w tym winyle do mojego Cromwella najpierw pokryłem sidoluxem i na to dałem Gunze MC214, model stoi już pół roku i gęsi są elastyczne nadal. Prawdopodobnie chemia w farbach w powolny sposób degraduje materiały na gęsi, więc wystarczy nie agresywny podkład przed malowaniem i powinno być ok.
 9. Witam Lufa robiona własnoręcznie z dwóch średnic okrągłych listewek bukowych, zakupionych w OBI, papier ścierny , i kręcimy w palcach do uzyskania zadowalającego nas kształtu. Szpulka, dwa krążki plastikowe wycięte cyrklem Olfy, w środek cokolwiek okrągłego, o odpowiedniej wysokości, na to drut transformatorowy - pryśnięte metalizerem Gunze MC-214. Skrzynka - listewki drewniane docięte na dwa kwadraty, sklejone ze sobą i zabejcowane.
 10. Witam Przymierzam się do popełnienia modelu - Sherman III Zwycięzca, w 1:35, czy ktoś z szanownych kolegów posiada jakieś zdjęcie , lub rysunki tego konkretnego egzemplarza ?
 11. Witam Dziękuję za opinie Z tego co się orientuje to Cromwell wywodzi się własnie z Centaura, więc zapewne trochę różnic jest, mniejszych bądź większych, ale szczegółów nie znam.
 12. Podoba mi się widać dbałość o każdy detal, brudzenie i obicia, w mojej skromnej opinii wykonane w idealnych proporcjach i ilości. Przyjemnie się ogląda takie prace. Gratuluje !
 13. Witam Przedstawiam galerię końcową, nic więcej przy nim nie robię, może tylko za jakiś czas dorobi się podstawki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.