Jump to content

Xaero

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gniezno
 1. Witam. Wybrałem długą lufę , bardziej mi się podoba , ale także jest lepiej spasowana od krótkiej. Co do Karla Hasegawa czy Hobby Boss hm..... Nie sklejałem Karla z Hasegawy , ale tego za bardzo nie polecam gąski są troszkę za krótkie bo są niewłaściwe , no chyba że trafisz na odpowiednio spakowany zestaw. A co do spasowania części to w skali od 1 do 10 daje mu 5 bo Dragon to nie jest , ale w porównaniu do Plastyka to już coś. A oto postępy w budowie: Postępy nie są zbyt duże ze względu na prace podczas gry w World of Tanks Pozdrawiam
 2. A teraz odniosę się do głosu ludu który miejmy nadzieje pomoże mi wybrać wersje z krótką czy z długą lufą czyli : 1. Gerat 041 lufa długa 2. Gerat 040 krótka lufa Dla podglądu:
 3. Witam. Wracam po bardzo bardzo długiej przerwie .Nadeszły święta , więc trochę wolnego czasu się znajdzie . W odpowiedzi na wasze posty to Pan grzesioj miał racje , stwierdzenie Panzer4 było prawidłowe mówiące że problem wynikał z wczesnych gąsek które niestety znalazły się w moim zestawie . Przedstawiam moją dalszą walkę z modelem , a oto jego postępy : Czarna strzałka na foto wynika z moje lenistwa i w tym przypadku oznacza miejsca ,które trzeba było zaszpachlować ze względu na kanion powstały między częściami . Przepraszam również za jakość zdjęć ale aparat w moim telefonie nie jest przystosowany do nocnych sesji. Pozdrawiam , a także zdrowych wesołych wykorzystując okoliczności.
 4. Witaj Panzer4 , miałem ściągać blachy Eduarda , ale stwierdziłem że nie warto , a przynajmniej nie w tym przypadku .
 5. Witam! Oto mój najnowszy projekt, pewne techniki i metody będę robił po raz pierwszy, więc zapraszam do komentowania i kibicowania. na początek in-box:
 6. Xaero

  T-72 1/35 Tamiya

  Witam Przeczytałem wszystkie wasze posty i wydaje mi się że każdy ma swój świat. Modelarz robi model tak jak mu się podoba , posiłkując się przy tym dokumentacja , a w szczególności (jeśli ktoś służył na takich maszynach w wojsku ) swoimi doświadczeniami , wspomnieniami . Będąc w wojsku przez pierwszy rok służyłem na T-55 , a drugi rok na T-72 i wiem że antena była w jednym kawałku coś jak bicz , a nie jak tu jedna z osób twierdzi że była teleskopowa z 4 kawałków i co by tu jeszcze sierotka marysia nie wymyśliła . Ona zawsze była wykrzywiona bo mamy takie coś jak prawa fizyki , a nie mogła być sztywna bo jeden przejazdy w lesie i jej niema , musiała się uginać . Antenę zostawię taką jaka jest i jej nie zmienię , ponieważ mam dobrą pamięć i wiem na czym służyłem. Przykurzenie i ubrudzenia są poprawione , gdy skończę podstawkę pod model to może wstawię nowe fotki zrobione przy lepszym świetle gdzie kolory będą takie jakie w rzeczywistości .
 7. Xaero

  T-72 1/35 Tamiya

  Byłem w wojsku 2 lata i zdążyłem się napatrzeć na ten pojazd i jak dla mnie antena nie musi być prosta . Z tego co pamiętam to te anteny były powyginane , pogięte , pokrzywione , no ale każdy ma swój gust mi się antena podoba tak a nie inaczej i tego raczej nie zmienię , ale dziękuje za twój komentarz przynajmniej powspominałem sobie czasy w wojsku
 8. Xaero

  I-16 diorama

  Odpowiadając na twoje pytanie śmigło jest wklejone poprawnie , instrukcja jest napisana w bardzo czytelny sposób ,a elementy świetnie opisane w ramkach. Proponował bym tobie zostać przy twojej pancerce i samolotach odrzutowych , a nie pisać idiotyczne pytania . Czasem trzeba mieć trochę wiedzy komentując modele innych np. zasięgnąć wiedzy w dokumentacji , a nie pod impulsem emocji pisać byle co , byle tylko napisać lub jeśli się Tobie diorama nie podoba od razu to napisać , a nie robić idioty z wykonawcy .
 9. Ju 87 były używane na terenach europy a nie na pacyfiku . Samolot latając nad słonymi wodami zaczynał szybciej się zużywać , a nad europom nie był narażony na takie warunki i pozostawał wręcz nienaruszony . Sam osobiście nie lubię ubrudzonych modeli toleruje okopcenia i drobne odpryski , a nie że od razu był pokryty nie wiadomo czym . Chcę też zaznaczyć że scenka przedstawia lotnisko polowe . Co do ubrudzenia to co wyżej. Każdy modelarz ma swoją ,,wizję,, ta akurat przedstawia samolot niedawno po przylocie. Gdzie został on rozebrany do ogólnego przeglądu , a bomba została zdjęta po przylocie samolotu w celach bezpieczeństwa . Pilot stojący koło samolotu czeka na samochód w celu udania się na odpoczynek . Scenka przedstawia lotnisko polowe które musiało być w jakiś sposób przygotowane do spełnienia funkcji warsztatu polowego .
 10. Xaero

  T-72 1/35 Tamiya

  Zgadzam się co do wszystkich zastrzeżeń . Na pewno poprawię to co jest możliwe , ale to dopiero gdy wznowie pracę nad dioramom gdzie ten model zostanie umieszczony .
 11. Xaero

  I-16 diorama

  Samolot to nie czołg nie waży kilku ton ... . Na lotniskach nieważne jakich niemieckich angielskich rosyjskich to obsługa zajmowała się wypchnięciem samolotu i ustawieniem go w miejscu gdzie można odpalić silnik a także przygotowaniem do lotu. A czy to było lotnisko polowe czy też betonowe nikogo nie obchodziło musieli to po prostu zrobić . Na froncie były takie scenki że trudno sobie to wyobrazić . Trawa jest przystosowana do tej skali , a drzewa były robione od podstaw. Oczywiście każdy ma inny gust i niektórym będzie się to podobać a niektórym nie .
 12. Xaero

  I-16 diorama

  Witam chce wam przedstawiać jedną z moich dioram. Przedstawia ona fragment lotniska polowego. Znajduje się na niej samolot I-16 firmy eduard , Gaz firmy UM i kilka figurek (nie pamiętam firmy) . Cała reszta została zrobiona od podstaw.Miłego oglądania
 13. Witam chce wam przedstawić jeden z moich modeli . Jest to T-72 w skali 1/35 firmy Tamiya . Model wykonany prosto z pudła , malowany farbami Model Master . Miłego oglądania
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.