Jump to content

Tysiuniek

Members
 • Posts

  678
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Sosnowiec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Model, który powstał z ...niczego. Wykorzystałem resztki modeli Italeri i Academy, oraz trochę innych elementów waloryzacyjnych innych firm.Reszta elementów to rękodzieło. Inspiracja do budowy modelu był film "Generation Kill".
 2. PS. Przeciwlotniczy karabin maszynowy 12,7mm 9P17NSWT faktycznie przykleiłem odwrotnie...Skejałem go bardzo późno, i chyba już zasypiałem...A niech to...Do poprawki.
 3. Panowie... Co do belki: w wielu przypadkach belka jest malowana tak samo jak pojazd. Przykład: Źródło: internet. Beczki prawdopodobnie poprawię lub całkowicie je zdejmę. Zresztą bez beczek czołg wygląda bardziej bojowo. Kolor zielony oczywiście położyłem - Pactrę 112.To jest typowy odcień rosyjskiej barwy zielonej, stosowanej na nowszych pojazdach.
 4. Dziękuję Panowie za opinie. Bardzo są mi potrzebne, chętnie przyjmę każdą krytykę... Owszem, to jest mój pierwszy model czołgu, i w ogóle pierwszy model po bardzo długim czasie rozbratu z modelarstwem plastikowym. Co do beczek...Nie usuwałem tych śladów łaczenia, ponieważ w oryginale większość beczek będących na wyposażenie rosyjskich pojazdów jest spawana z czterech części - nie wiem od czego to zależy.Może taka jest technologia produkcji.
 5. Z góry proszę o wybaczenie za błędy i ewentualne niedoróbki, ale to mój pierwszy czołg, jaki skleiłem. Nie dysponowałem też żadnymi szczegółowymi materiałami - poza instrukcją. Wyszedł, jak wyszedł - ale dał mi wiele zabawy. Cóż, skleiłem jak umiałem...
 6. Dziękuję panowie za oceny i pomoc. Zarazem przepraszam za tak krótki warsztat. Model tak mnie wciągnął, że już go ukończyłem. Model robiony "z pudła", jedynie co zmieniłem, to siatki na silniku. Zamontowałem solidniejsze. Model do obejrzenia w galerii.
 7. Ten kolor nie bardzo pasuje...Porównałem ze swoim wzornikiem i zdjęciami. Zastosuję kolor Pactra 123. Pactra 112 to jak najbardziej odpowiedni kolor dla współczesnych rosyjskich pojazdów pancernych. Pactra 46 to odcień praktycznie uniwersalny.
 8. Dzięki Kuba. Coś jeszcze poszukam... Dwa przykłady malowania: Żródło: internet Żródło: internet
 9. O kurcze...Być może...W każdym razie T-90 były prezentowane na defiladach również w trójbarwnym malowaniu, przy czym barwa piaskowa występuje w dwóch odcieniach: typowo piaskowym oraz takim odcieniu wpadającym w odcień kremowy. Niestety, nie znam tych odcieni w F.S...Nigdzie nie mogłem znaleźć danych na ten temat. Poza tym to co zauważyłem na fotkach, na tych wozach nie istnieje jeden wzór kamo - właściwie każdy egzemplarz różni się pod tym względem. Być może obowiązuje tylko procentowy wzór malowania... Dzięki za zwrócenie uwagi.
 10. Przepraszam za post pod postem, ale model mam już częściowo zrobiony. Wcześniej miałem problemy z Photobucketem...A model był w "produkcji". Nałożyłem pierwszą warstwę farby (Pactra 112).
 11. Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem sklejenia modelu tego czołgu. No i stalo się... Moim zdaniem jest to w ogóle jeden z najlepszych współczesnych czołgów średnich produkowanych seryjnie, oraz chyba najlepszy model Zvezdy. Model będzie wykonany w wersji "defiladowej", to znaczy takiej, jakim został zaprezentowany na ostatniej defiladzie na Placu Czerwonym, zorganizowanej z okazji rosyjskiego Dnia Zwycięstwa. Czyli model będzie czysty, bez brudzingu i naniesionych śladów eksploatacji. Źródło: internet. Chciałbym go wykonać w mniej więcej takiej formie: Źródło: internet. Trudne początki:
 12. Acha, chyba że tak...Dzięki Kuba za dobre słowo. Masz rację, zapomniałem o tych napisach. Będą z pewnością.
 13. Właśnie takie koła są w oryginale (oraz fotele).Tak, mniej więcej, wygląda prawdziwy pojazd.
 14. Model zrobiony praktycznie "z niczego". Podstawą był stary model Academy, poza podestem strzelca brak blaszek. Tworzywo, druty itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.