Jump to content

krzysieke14

Members
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Brzeg
 1. Najpierw sidolux, potem kalki. na drugie pytanie nie odpowiem bo nie wiem
 2. Dzięki za przydatne info A czy po nałożeniu płynu usunąć jego ewentualny nadmiar? Nałożyłem trochę poza miejsce kalek i przyciemniła się dość sporo farba i wogóle widać ewidentny ślad w miejscu gdzie był płyn (na szczęście to tylko test )
 3. Czy może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób mam używać płynu do zmiękczania kalkomanii z Vallejo? Nie mam o tym żadnego pojęcia, dlatego proszę o dokładne wskazówki. Z góry dzięki za odpowiedzi
 4. Witaj Sirin! Proponuję Ci ciąć nożykiem prowadzonym nie przy linijce, ale przy czymś grubszym (np. super prostej listewce) tak aby bok tworzył kąt prosty z ciętym materiałem. Wtedy dość łatwo będzie prowadzić nóż pod odpowiednim kątem. Pozdrawiam.
 5. odradzam... zżółknie z czasem, lepiej też vallejo, pozdrawiam! Albo Pectry, osobiście na razie nie narzekam A lakier olejny Model Master polecacie czy raczej nie?
 6. Tylko czy pigmenty nie będą się ścierać, jeśli nie będą zabezpieczone lakierem? Czy można je dobrze zabezpieczyć w inny sposób?
 7. Witam !!! Zaplanowałem sobie malowanie przyszłego modelu, nie wiem jednak czy nie popełniłem jakiegoś większego błędu, czy kolejność warstw nie będzie na siebie niekorzystnie wpływać? Proszę o pomoc! Oto zaplanowana kolejność warstw: 1.Farba Humbrol 2. Sidolux 3.Kalkomanie 4. Sidolux 5. Wash Vallejo 6. Suchy pigment Vallejo 7. Matowy lakier Humbrol Pozdrawiam.
 8. Witam Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych modelarzy: 1. Co powinienem najpierw zrobić: pokryć pomalowany model washem (akrylowym), czy wetrzeć suchy pigment? 2. Czy uda się model z wtartym pigmentem pomalować lakierem za pomocą pędzla, czy niezbędny jest aerograf? 3. Jeżeli farby bazowe będą olejne (humbrol) a potem model zostanie pokryty akrylowym washem to jaki powinien być lakier, olejny czy akrylowy? Za wszystkie pytania z góry dzięki
 9. Orientuje się ktoś gdzie można dostać blaszki do Sd Kfz 231 6 Rad skala 1:72 i czy wogóle gdzieś można?
 10. Wprawdzie to model Italeri, ale podane są sugerowane farbki Model Master: http://www.mojehobby.pl/italeri-6438-m1-a1-abrams-with-resin-detailed-parts-p-1-113113.html
 11. Może ktoś mi polecić jakiś dobry sklep, najlepiej internetowy z blaszkami 1:72?
 12. UM z pewnością ma serię ciekawych modeli, jednak plastik i kalki są dość słabej jakości.Ogólnie porównując np. z Italeri to UM wypada dość słabo.
 13. Ze spasowaniem kabiny większych problemów nie miałem, problem był tylko trochę z jej umiejscowieniem na ramie pojazdu. A co do UM to był to raczej mój ostatni model tej firmy.
 14. Podwozie miało być ubrodzone gliniastą ziemią. "Miało być" - a co wyszło... hm... sam nie do końca wiem Paką też jestem mile zaskoczony, nie przykładałem się do niej za bardzo, a wyszła dość ładnie.
 15. Podwozie miało być ubrodzone gliniastą ziemią. "Miało być" - a co wyszło... hm... sam nie do końca wiem Paką też jestem mile zaskoczony, nie przykładałem się do niej za bardzo, a wyszła dość ładnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.