Jump to content

serek.m

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  WŁOCŁAWEK
 1. Na początku taki miałem zamiar, niestety wymiarowo nic nie pasuje. Więc posklejam sam tylko z czego?. Nie wiem co wybrać.
 2. Witam serdecznie. Chcę zbudować obudowę do pewnego urządzenia. Wymiary ok 130x40x30 mm, obudowa w formie pudełka czyli zamknięta. Do codziennego użytku, przenoszona, wewnątrz elektronika i inne pierdoły. Bardzo zależy mi na trwałości i wytrzymałości tego elementu. Jakich materiałów mam użyć, HIPS, PMMA? Ścianki ok 3mm grubości. Zapytam jeszcze o dobry klej, dający trwałą spoinę, niekoniecznie modelarski. Jako że jesteście specjalistami w obróbce plastyku liczę na Waszą pomoc. Sebastian.
 3. Witam Czy używał ktoś z Was farb i lakierów Firmy Car Rep, byłem dziś w mieszalni i mają podkłady tej firmy 400 ml w 4 kolorach po 18 zł, a za 100 ml lakieru kolor plus utwardzacz 10 zł. Podobno kupowane też przez modelarzy, ale chciałbym zasięgnąć info na tym forum, może ktoś tym malował?
 4. Witam serdecznie. Na początek przepraszam że pytam o rzeczy które dla większości są oczywiste ale po przeczytaniu wielu postów, opini i warsztatów mam mętlik w głowie. Pytanie dotyczy pomocy w skompletowaniu warsztatu do budowy modeli samochodów skala 1:24 i inne jeśli będzie coś ciekawego. Pomijam narzędzia, aero, kompresor bo to już mam. Pytanie o farby i pozostałą chemię. Aero HS Ultra z dwiema dyszami 0,2 jedna z zestawu druga z razem z kapturkiem z Infinity, kompresor własnej roboty lodówkowiec. Klej: jaki wybrać Tamiya Extra Thin Cement już mam, Revell Contacta czy chwalony pomarańczowy SUPER EXPERT Faller? Podkład :wybrałem Podkład Mr. Surfacer 1200, i motip spray do drobnicy, ale potrzebny również jakiś biały do jasnych kolorów lub czerwonego? Szpachla: pewnie Revell pozytywne opinie na forach. Farby do malowania kast :ponieważ w mieszalniach lakierów do których mam dostęp min ilość to 100 ml lub więcej pozostanę chyba przy modelarskich, tylko jakie myślałem o akrylach Model Master, Vallejo, Gunze C lub H, Tamiya, które wybrać na początek nie chcę mieć ich zbyt dużo ale nie chcę też wyrzucić modelu do kosza. Farby do malowania wnętrz i drobnicy pod pędzel i aero: akryle MM, lub Vallejo? Lakier bezbarwny do kast: myślałem o APP ale cena ok 100 zł za 1 l wydaje się dużo, jaki inny modelarski wybrać? Metaliki: wiem że do aero to tylko Alclad ale który, a do pędzla Vallejo czy Model Master? Przepraszam za tak długi post, ale liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam
 5. serek.m

  Dysza 0,2

  Nie wiem czy tak można więc zapytam, czy zamiast białego podkładu można na szary surfacer trysnąć biały mm, a potem jako baza właściwy kolor z gunze?
 6. serek.m

  Dysza 0,2

  Myśle że podkład kupię w kolorze szarym i białym, mam jeszcze kilka klasyków min Lotusa i inne kture mają jasne karoserie, więc biały będzie do nich. Czy może to być Surfacer 1200 jako podkład?
 7. serek.m

  Dysza 0,2

  Nie chodzi mi o to żeby mieć tyle różnych, raczej zastanę przy 2 rodzajach, podstawą do wszystkich prac pędzel i aero będzie MM wiemże jest troszkę droższy niż Pactra ale mam nadzieję iż jest też przyjemniejszy w pracy i lepszy jakościowo - może się mylę. Kasty chciałem malować Gunze ( bardzo chwalona seria c ), tylko nie wiem czy jedna buteleczka 10ml starczy na model?
 8. serek.m

  Dysza 0,2

  Bardzo cenna rada, czyli zastosować trzyba odcień jaśniejszy? I jeszcze jedno ponieważ nie można mieć wszystkiego postanowiłem zrezygnować z pancerki zostanę przy samochodach, wpadłem na taki pomysł że do detali i innych elementów malowanych pędzelkiem zastosuję farby akrylowe MM plus dedykowany rozcieńczalnik, do kast malowanych aero farby akrylowe Gunze lub Tamiya z dedykowanymi rozcieńczalnikami. Czy to dobry pomysł?
 9. serek.m

  Dysza 0,2

  To jest ten do farb olejnych, surfacera i szpachli?
 10. serek.m

  Dysza 0,2

  Mam retarder Talensa nada się? Powiem iż myślałem nad Vallejo podobno dobre do malowania pancerki, ale nie wiem jak do cywili, może faktycznie MM.
 11. serek.m

  Dysza 0,2

  Najpierw pytanie: Co to jest Italeri Medium? Przepraszam za chaotyczną informację już poprawiam. Italeri Medium 3 ton. Firetruck - nr 3778 czyli Opel Do malowania nie wybrałem jeszcze farbek ale myślałem o akrylach. Aerograf ten ma dwie dysze i kapturki jedna jest oryginalna z ultry druga była dokupiona przez poprzedniego użytkownika też 0,2 razem z air cap do INFINITY fine line. Planowałem zacząć od Opla, lecz nie chcę zepsuć najważniejszego etapu czyli malowania Pozdrawiam Sebastian
 12. serek.m

  Dysza 0,2

  Witam serdecznie. Ostatnio udało mi się zakupić dwa modele straży 1:24 italeri Iveco i Medium. Chcę coś zrobić tylko mam aero H&S ULTRA z dyszą 0,2, planowałem zakupić jeszcze 0,4 lecz fundusze się skończyły. Cena ok 150 zł za kpl. Czy posiadaną dyszą uda mi się je przyzwoicie pomalować? Pozdrawiam
 13. Witam Z okazji Świąt dla Wszystkich sklejaczy tych początkujących i doświadczonych, serdeczne życzenia, fajnych modeli pod choinką, wolnego czasu, więcej zrozumienia rodziny dla hobby, i wszystkiego dobrego. Sebastian
 14. Witam Jak w temacie, jakie są różnice pomiędzy tymi wersjami? Szukając w internecie znalazłem sprzeczne informacje. Będę wdzięczny za odpowiedz. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.