Jump to content

Nobbs

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gniezno
 1. jest jakaś skala żeby to opisać???? https://www.youtube.com/watch?v=busXOfS6zXM&t=468s
 2. Nobbs

  Star Wars

  Witam, Mam prośbę o poradę. Zwyczajowo sklejam latadła w 1:48. Ale stara fascynacja Star Wars - i co dużo przyznać niektórymi tu przedstawionym modelami spowodowała chętkę na małe co nieco. I teraz pytanie jaki model (raczej nie interesuje mnie revel - easy kits) możecie polecić - najchętniej latadło z ciemnej strony mocy; skala tak w okolicach 1:48 i gdzie to można w Polsce kupić (jeśli to możliwe). Przeglądałem parę sklepó internetowych i nawet jeśli coś mają to bez inboxów. Będe zobowiązany za pomoc.
 3. Dzięi za info. Swoją drogą jako "zlepiacz" 1-0 zaczyna mi się ulewać kolejną wersją E; F; G.... a gdzie wersje X, V, W, projekt TL.... :(
 4. Tak, to to zdjęcie ale widziałem je na innej stronie. Szoda że w dużej mierze to fejk.... choć z drugiej strony patrząc na "radosną inwencje twórczą" konstruktorów III Rzeszy
 5. Adres strony mi wcieło :( Była poświęcona 109 w całości było na niej jedno zdjęcie zrobione z góry, samolot stał przed hangarem. Mocno niewyraźne - opis z wyjaśnieniem był taki jaki w skrócie zamieściłem. 109 E z dodatkowym górnym płatem. Zwiększał powierzchnie nośną, zwiększał zasięg, po odrzuceniu odzyskiwał normalną manewrowość
 6. Witam. Na jednej ze stron - nie pamiętam juz jakiej - znalazłem jedno bardzo niewyraźne zdjęcie stojącej na płycie lotniska eksperymentalnej wersji 109. Z drugim (górnym płatem) - wg tekstu był to planowany dodatkowy zbiornik paliwa który miał byc odrzucany, prócz zwiększenia pojemności zbiorników dawał zwiększenie pow nośnej. Czas zdjęcia - Bitwa o Anglię. Projekt został zarzucony. Ma ktoś może więcej informacji na temat tego cudaka?
 7. Były w wersji P-51 i f-6a w składzie w 111 i 145 dywizjonu rozpoznawczego USAAF i w wersji f-6a w składzie 14 i 225 dywizjonu RAF. Więc nie można postawić czegokolwiek na makiecie ;)
 8. Witam. Jest malutki problem - instrukcja do malowania dla wzoru Ki-27 Otsu 102nd Flight Company podaje jako właściwy kolor dla kadłuba H62 czyli IJA Gray (SG) jako zamiennik podaje się C56 IJn Gray Green (Nakajima) - i tu dla laika pojawia się problem - dla mnie są to dwa całkowicie różne kolory. Macie jakieś sugestie co do właściwego doboru dla tego wzoru malowania?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.