Jump to content

GeraltofPoland

Members
 • Content Count

  316
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spasowanie naprawdę bardzo dobre, nie przypominam sobie, żebym miał jakieś większe problemy. Może tylko nad przodem kadłuba (właz i wizjery) trochę kombinowałem, ale to bardziej przez własną nieuwagę, niż jakieś konkretne wady modelu.
 2. Minęło trochę czasu, odkąd cokolwiek tutaj wrzucałem, więc nadrabiam zaległości tym oto małym weteranem Wielkiej Wojny. Pierwszy raz malowałem przy użyciu maskowania, co wiązało się z eksperymentowaniem i kilkoma podejściami, ale mogę powiedzieć, że zdobyłem cenne doświadczenie. Nie przedłużając: Parę fotek warsztatowych:
 3. Nieco skopałem malowanie ostatniego modelu, więc postanowiłem zafundować mu kąpiel w Cleanluxie i pomalować od nowa. Niestety po ok. dobie moczenia w Cleanluxie (nieco rozrobionego z wodą co prawda) nawet przy próbie szorowania Vallejo Air ledwo co schodzi (dla porównania olejne Humblora w CL "miękły" już po parudziesięciu minutach.) Ile może to zająć? Czy jeśli zostawię model w takiej kąpieli do piątku, to czy jest ryzyko, że CL jakoś uszkodzi plastik?
 4. Szybkie pytanie: gdzie (poza ew. sklepami modelarskimi) mógłbym kupić Blu Tack?
 5. Problem nie jest w rozprowadzaniu maskola tylko w tym, że przy jego zdejmowaniu farba odrywa się razem z maskowaniem.Spotkałem się też z teorią, że to sama farba Vallejo niezbyt dobrze współpracuje z Maskolem przy robieniu krawędzi. Możliwe, że spróbuję z wycięciem szablonów z taśmy, a jak uda mi się zaopatrzyć w Blue Tacka albo inną masę też pokombinuję, może jeśli zamiast okrągłych wałków zrobię bardziej płaskie "placki" uzyskam bardziej ostre przejście. PS. Żeby nie było wątpliwości, chcę otrzymać takie malowanie:
 6. Hmmm... Ogólnie, to sugerowałem się tym poradnikiem (http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5934) gdzie maskol jest wskazany do robienia płynnych linii o ostrzej krawędzi, czyli takich właśnie jak ja chcę uzyskać. Blue Tack z tego co widzę na zdjęciach daje bardziej płynną krawędź między kolorami.
 7. No więc tak- ostatnio podjąłem pierwsze próby z użyciem Maskolu (i maskowaniem ogólnie). Maluję Vallejo Air. Niestety efekt wyszedł bardzo kiepsko - po zdjęciu Maskolu farba nie tworzy płynnej linii tylko paskudnie się strzępi się i odłazi na krawędziach. Zdjęcia może trochę takie sobie, ale widać, o co chodzi: Jakieś pomysły, porady co do Maskolu?
 8. Maluję farbą Vallejo Air. Co do miejsca pracy to zauważyłem, że faktycznie biurko było dość mocno zakurzone (tak to jest, jak człowiek siada do modelu raz na ruski rok i nie chce mu się poświęcić chwili na ogarnięcie warsztatu). Może w przyszłości wypróbuję też sposób ze spryskaniem wodą.
 9. Istnieją jakieś magiczne sposoby na uniknięcie przyklejających się do powierzchni farby paprochów i innego kurzu, co na płaskich powierzchniach malowanych aero jest szczególnie widoczne? Moja obecna praca nad modelem to jeden wielki cykl malowania, usuwania syfów papierem ściernym i ponownego malowania.
 10. W ten sposób noszono, o ile pamiętam, Krzyż Żelazny po drugim nadaniu.
 11. Jak dla mnie miejscami trochę za bardzo pordzewiały, no ale to kwestia gustu modelarza. Tylko mundur żołnierza zdecydowanie za bardzo zielony.
 12. Zacząłem podkładować Shermana Surfacerem 1000 w sprayu. Pytanie: ile mniej więcej czasu potrzebuje to cudo do wyschnięcia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.