Jump to content

Bartosz69

Members
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Położyłem sido i kalki,potem rozpocząłem brudzenie.Tak to wyszło. cdn.
 2. Samolot poskładany i pomalowany sido jako podkład pod kalki.Niestety nieobecność w lipcu przerywa dalsze prace nad wykończeniem Lavohkina, ale po powrocie obiecuję, że szybko zabiorę się do pracy i dokończę mój projekt. cdn.
 3. Kibicuję ,też się za Karasia zabieram po skończeniu aktualnego projektu
 4. Rozpocząłem malowanie mojej maszyny.Pierwszy pomalowany został ogon w biało-czerwone pasy,potem spód.Pierwsze mój wybór padł na kolor nr 323 Light blue od Mr.Color,ale po pierwszym położeniu wydawał mi się za intensywny.Poszperałem w internecie i używany przez rosjan jasno niebieski to FS 25446 był jaśniejszy od mojego.Najbardziej odpowiedni,zbliżony kolor to XF23 od Tamiya lub także od Mr.Color ale H67. Wybrałem ten ostatni.Powierzchnie górne kolor szary H317.Panele blachy za silnikiem pomalowałem metalizerem i wycieniowałem nadając efekt okopceń. Na razie wygląda to tak: cdn.
 5. Model pomalowany podkładem z zamontowanymi statecznikami poziomymi i owiewką.Przygotowany do malowania.
 6. Rzeczywiście kolego Kopernik spasowanie skrzydeł z kadłubem wymagało korekcji.Po przyłożeniu na sucho poziom skrzydeł był wyżej niż blachy łączące z kadłubem.Podkleiłem od wewnętrznej strony dolnego płata małe kliny a potem ścierałem i dopasowywałem kadłub.Sama powierzchnia styku skrzydeł z kadłubem była OK,tylko małe nadlewki i po złożeniu w całość nie pakowałem tam szpachli tylko klej.Ale ogólnie nie uważam, żeby to była uciążliwa praca po zabawach z moim przedostatnim projektem tj. P-40.
 7. Pomalowałem wnęki i połączyłem kadłub ze skrzydłami.Trochę szpachli poszło na powierzchnię natarcia przy kadłubie i model wygląda to teraz tak: cdn.
 8. Zakończony etap waloryzacji komór podwozia i spasowanie na sucho. Teraz czas na malowanie wnęk a potem łączenia kadłuba ze skrzydłami.
 9. Ostatnio miałem mało czasu,ale udało się dokończyć wnęki podwozia głównego.Na zdjęciach kadłub ze skrzydłami i drobne elementy wyposażenia komóry są tylko poskładane, a klejeniem zajmę się po aplikacji na nie kolorów. cdn.
 10. Prace nad wnętrzem kadłuba zostały zakończone i zamykam obie połówki. cdn.
 11. Powoli kończę pracę na wnętrzem kadłuba cdn.
 12. Jak obiecałem koledze RAV wymieniony został kołpak.Tak teraz wygląda.
 13. Jarekk wiem, że w tej postaci wygląda to niespecjalnie, luki są jeszcze przed obróbką i będą zeszlifowane do minimalnej grubości.Efekt finalny postaram się pokazać na zdjęciach.
 14. Praca idzie do przodu,dużo drobiazgów do wykonania i muszę poświęcić sporo czasu na przymiarki i dopasowania.Kilka zdjęć obrazujących postęp prac. Zakończona praca nad półką z radiem [/url] Fotel pilota,zastanawiam się nad wykonaniem miękkiego oparcia W poszyciu skrzydeł nowe luki inspekcyjne i skorygowany kształt osłon podwozia głównego Chłodnica - jeszcze w trakcie budowy Podłoga kokpitu już z kilkoma elementami wyposażenia i blachą pancerną za fotelem Przenitowane metalowe elementy kadłuba cdn.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.