Jump to content

Robcio7904

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Occupation
  kierowca
 1. Witam. Proszę o podpowiedź jak wykonać ściany bunkra z odzwierciedleniem drewnianego szalunku w betonie. Model to klasyczny niemiecki bunkier z okresu II wojny światowej. Będę wdzięczny za sugestie dotyczącą również faktury betonu (ściany). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 2. Witam. W końcu udało sie zrobić makiete zamku biskupiego w Ornecie. Skala 1/150. Stan oczywiście do dopieszczenia. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problmu: jak wykonać bruk na dziedzińcu zamku? Na razie połozyłem "fototapetę" z zdjęciem tego bruku. Pozdr. http://imageshack.us/photo/my-images/153/mg7221m.jpg/
 3. Dzięki za info. Gdyby nie skala 1/150 to regips byłby dobry . Przy obróbce drobnych elementów strasznie się kruszy. Słyszałem , ze po spryskaniu sidoluxem daje sie popracować. Tego jeszcze nie próbowałem. No i zostaje problem rzeżbienia cegiełek...które mają wymiar 1x3mm. Mur ma prawie dwa metry...... Na razie robię cegiełki w szpachli stolarskiej za pomocą skonstuowanych "grzebieni". Masakra ale jakoś idzie.
 4. Witam. Podjąłem się tematu jak dla mnie trudnego...buidowa makiety zamku. Niestety skala 1/150 nie dje rozwinąć skrzydeł. Problem jest taki , że diablo ciężko wycinać małe otwory w sklejce (4mm). Otwory to okna i drzwi. Na dodatek są bardzo małe 3-4mm. Czy ktoś ma sposób na pokonanie tego problemu? Może istnieje sposób wycinania laserm w arkuszach sklejki? Jesli tak, to jak podejśc do tematu no i jak jest to kosztowne? Pozdr.
 5. Pojawił sie nowy watek tej sprawy. Być moze to samolot P39 AirCobra. Koledzy czy ktoś ma dokładne plany tego samolotu żeby zdentyfikowac luki (pokrywy technologiczno ekspolatacyjne) umieszczone zdjęciach? Wiem , że ukazały się "Plany Modelarskie" z tym samolotem, ale nie mam do nich dostępu. prosze o pomoc.
 6. http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=45&t=13316&start=0 Teraz powinien zadziałać.
 7. Po rozmowie ze świadkami , którzy "dotykali" ten wrak odrzuciłem wersje , że był to samolot mysliwski. Podają , że był wielosilnikowy. We wraku na skrzydłach były dwa silniki a jeden leżał obok. Zakładam , że to samolot bombowy dwusilnikowy. Ilość silników mogła być "zwiększona" przz świadków (upływ lat)
 8. Witam. W związku z poszukiwaniami dokumentacji fotograficznej i zdjęciowej samolotu który rozbił się podczas II wojny na terenie Warmii proszę kolegów o pomoc. Z terenu oględzin miejsca odnaleziono kilka fragmentów płatowca w tym luki eksploatacyjne. Zamieszczam je w poniższych zdjęciach. Jeden z nich jest typowo eksploatacyjny (często wykorzystywany ze względu na specjalne śruby) Wcześniej odnaleziono też jeden z luków i to bardzo charakterystyczny. Można go zobaczyć w linku: http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... 16&start=0 W związku z tym bardzo proszę kolegów modelarzy lotniczy o pomoc w identyfikacji tych luków a zarazem samolotu. W kręgu podejrzanych SA samoloty produkcji angielskiej lub amerykańskiej o czym świadczą opisy. Początkowo upatrywałem samolotu Lancaster który bombardował Królewiec ale malowanie resztek płatowca jest oliwkowe. Chyba takie nie występowało w Lancasterach. Następnie prosiłem speców od B17 aby sprawdzili czy podczas nalotów na Malbork i Gdańsk jakiś mógł być zestrzelony. Występuje takie prawdopodobieństwo aczkolwiek małe. Tezy te opieram na słowach świadka który widział wywożenie wraku. Sam jako chłopiec zaglądam do niego i twierdził , że „tam gdzie wożono jakoby było miejsca na wóz z koniem”. Może to być opowieść gdzie upływ czasu swoje robi. Do następnych podejrzanych należy B20 Boston używany przez Rosjan w pułkach lot. torpedowego. Obszar taktyczny mógł zahaczyć o Warmię. Może tez spadł B26 z dostaw dla armii radzieckiej. Inna teoria to B24 dalekiego zasięgu. Misja rozpoznawcza? Hm. Wiem , że wielu kolegów ma sporo doświadczenie precyzyjnym wykonywaniu modeli samolotów na podstawie planów i innej dokumentacji. Być może dzięki tej dokumentacji uda się rozwikłać zagadkę. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 9. Stronka jest świetna. Bardzo realistyczne figurki. Myśle , że do swojej makiety figurek nie znajdę w potrzebnej skali - ok.1/200. Pokusić się nie chcę na 1/72 bo makieta przerosłaby by moje mozliwości. Na razie zbieram informacje i matewriały, no i słucham rad doświadczonych kolegów
 10. Dzięki za podpowiedzi . Jakby sie cos jeszcze znalazło z technik "budowlanych" obiektów średniowiecza to bardzo proszę o info. Moze jakieś linki do gotowych prac. Temat jkest chyba mało popularny to i w sieci mało jest gotowych modeli , a szkoda
 11. Planuję skalę 1/200 lub 1/250 co zajmie około prostokąt około 40x50cm. Oczywiście makieta ma zawierac najbliższe otoczenie. Do dyspozycji mam tekturę, polistyren, styropian jako materiały na szkilet.
 12. Witam. Proszę o pomoc w uzyskaniu kilku podpowiedzi jak zabrać się do budowy budowli obronnych średniowiucza. Przymierzam sie do wykonania makiety zamku biskupiego w Ornecie. Niestety nigdy czegoś takie nie robiłem...nie licząc zabawy w piaskownicy. Szczególnie nurtuje mnie wykonanie murów z cegły i kamieni a także pokrycia dachów w postaci dachówki. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam
 13. Jak pojade do Ornety (tam sa na wystawie) to postaram sie wykonać lepsze fotki. A co do lotniska, hm...to podstawą będą płyty stojanki samolotów i drobne wyposażenie hangarowe.
 14. Witam. Kilka zdjęć z małej kolekcji samolotó , które stanowiły trzon lotnictwa mysliwskiego. Wykonane w skali 1/32.Modele wykonano na okoliczność 60 rocznicy sformowania 29plm w Ornecie. Tam też można je obejrzeć. Bardzo dziękuję kolegom Markowi i Sokolowi którzy wykonali moele: Lim2 (kolega Marek), Jak 23 Sokol z KPM. Co do pozstałych modeli to są to moje pierwsze kroki. Proszę o łagodną krytykeę i podpowiedzi. Brakuje w nim trochę szczegółów ale musiałem wystawić je w tam stanie bo terminy wystway były zbyt napietę.
 15. Witam. Proszę o pomoc w ratowaniu samolotu który pomalowałem Humbrolem 27001. Jestem początkującym „lakiernikiem” to i masę błędów robię. Po pomalowaniu Miga 17 (skala 1/32) farba Humbrol 27001 na podkład Valejo czarne mat, okazało się , że powłoka jest chropowata i na palcach zostaje proszek (po przeciągnięciu wzdłuż powierzchni). Położyłem tylko jedna warstwę i widać miejsca o mocniejszej chropowatości i bardziej wyłagodzone. Co można zrobić aby powierzchnie modelu doprowadzić do porządku, czyli na połysk. Tak były malowane samoloty produkowane w PRLu latach 60tych. Lakier srebrzanka i dużym połyskiem. Mam jeszcze do dyspozycji lakier bezbrawny Hamrola. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.