Jump to content

Modelarz_Samoloty

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Opole
 1. Aha, no ok. Jak już będę coś miał, jakiś zarys tego modelu to pokażę go w warsztacie ;)
 2. Czyli jak szpachla troszeczkę już zaschnie to wtedy moczymy trochę model i ścieramy papierem ściernym. Ale czy po szpachli i szlifowaniu można po tym malować ? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
 3. Ogólnie to mam już wycięte wszystkie elementy kokpitu Gripena. Dzisiaj je pomaluje. Jak wyschną to wtedy skleje. A taka farbka to długo wysycha ? Bo bym chciał jeszcze dzisiaj ten kokpit zrobić w całości ;)
 4. A jeszcze jedno pytanie - żeby nie wyjechać za jakąś określoną linię przy malowaniu to co zrobić ? Małym pędzelkiem malować ? Zakleić kontury taśmą ? Chodzi mi żebym nie wyjechał farbą za linię kadłuba
 5. Ok. Wielkie dzięki, informacje wykorzystam. Myślę że ładnie mi wyjdzie ten model. Oczywiście że nie Grzesiek. Dzisiaj idę do sklepu modelarskiego kupić te farbki. W żądnym wypadku plakatowe. Pozdro ;)
 6. Umiem, umiem. Aha sorki, plakatówki i akwarele się pomyliłem. Normalnie jakbym coś malował. Pędzel do wody, trochę farby i już. Dobra dzięki. Chciałem się upewnić tylko.
 7. Czyli w przypadku farb akwarelowych czy plakatowych po prostu dolać trochę wody i dobrze wymieszać tak ?
 8. Dobra przeszukałem. Na pytanie 1 znalazłem odpowiedź. Jednak dalej nie wiem czym i jak obciążyć dziób kadłuba. Poza tym w Tajnikach modelarstwa nie jest powiedziane co trzeba zrobić żeby farbę rozcieńczyć.
 9. Mam kilka pytań jeszcze mimo że szukałem ich na forum, lecz nic nie znalazłem a więc : 1. Co to jest szpachlowanie ? Jak to się robi ? 2. Jeżeli na obrazku w instrukcji mojego Gripena piszę że na dziób trzeba dać 20 gr. to o co chodzi ? 3. Jak malować farbkami ? Technika, jak rozcieńczać ?
 10. Witam ! Jako modelarz mam za sobą tylko 1 model (zdjęcia w galerii - temat - Boeing 737-200). Zabieram się za drugi - JAS A39 Gripen. Czy to dobry model dla mnie ? Może polecacie coś innego ?
 11. A jakie farbki polecacie do modelu mojego Boeinga - i co pomalować ?
 12. Dzięki za opinie. Na pewno się przydadzą . Co do pomalowania to jutro kupuje farbki i chcę pomalować dół kadłuba i dół skrzydeł. Jakie kolory farbek polecacie ? I w jakiej cenie ? Co do następnego modelu - mam w domu niesklejony model firmy Italieri - JAS 39 A Gripen. Spróbuje. A co polecacie ?
 13. Coś nie idzie większych zdjęć :( zmieniałem rozmiar w pikselach i nic
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.