Jump to content

parasite

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Polska/Przemyśl
 • Interests
  Modelarstwo :D
 • Occupation
  Gimbaza :D
 1. no to zamiast pomocy z tymi farbami, to zrobiliście mi kłopot każdy co innego. Żartuje, pogadam jeszcze ze sprzedawcą i coś tam sobie wybiorę p.s. rozumiem, że pomimo tylu firm, cały czas mówimy o AKRYLACH ?
 2. też się zastanawiałem, czy jako amator mam się bawić w mycie itd. ale właśnie stwierdziłem, że to na tyle proste i szybkie, że warto spróbować
 3. ok, dzięki chłopaki za "poprowadzenie za rękę" z Wami, póki co wydaje się to całkiem proste jutro chcę kupić farby i mam dylemat: akryl chyba będzie najlepszy prawda ?? rozcieńczanie wodą, nie śmierdzą itd.
 4. czyli ewentualny wash na samym końcu i potem raz jeszcze lakier ? musi to być lakier, czy wystarczy sido ? firma: airfix Wkrótce pierwsza relacja z pracy !! p.s. Sławko spoko, to akurat ogarnąłem w gąszczu modelarskich informacji
 5. Panowie, jestem kompletnie zielony w temacie, niecierpliwy, wybuchowy i żeby było mało, ręce trzęsą się jak alkoholikowi, a więc wiecie, że łatwo już nie będzie tutaj Mimo tego, mam zajawkę na modele i zamierzam to wykorzystać w 100%. W krótkim czasie, będę chciał zabrać się, za model wymieniony w temacie i chciałbym ustalić czy dobrze rozumiem plan pracy jaki powinien nastąpić 1 - wycięcie części 2 - klejenie części 3 -umycie modelu ( woda + mydło ) 4 - pomalowanie modelu ( tak, tak wiem - lepiej kilka warstw cienkich itd. ;) ) 5 - sidolux ( albo coś innego, tylko nie wiem jak nazywa się oryginalny odpowiednik w świecie modelarskim i czy warto ? ) 6 - wash 7 - kalkomania Dobrze?? Jeśli nie, to chętnie zapoznam się z sugestiami i poprawkami, byle mądrymi; i nie za dużo slangu, co bym ogarnął to wszystko !
 6. parasite

  Wash

  dzięki za odpowiedź ! i sorry za lamerskie pytania ;)
 7. parasite

  Wash

  Więc w takim razie, po co się robi to????
 8. parasite

  Wash

  Panowie, proste pytanie początkującego, bo już się pogubiłem trochę. Washa robię na "czysty" niepomalowany jeszcze niczym model, czy na końcu, po pomalowaniu i użyciu sidoluksu??
 9. szkoda, że chomik, ale zestaw mega zdążyłem coś tam dla siebie pobrać dzięki !
 10. taki mały offtop, ale chyba zapomnieliście ;) , że stawiam pierwsze kroki w modelarstwie ... co to jest "edek" ??
 11. Byłem dzisiaj w m-zone, rzeczywiście ceny modeli, trochę jakby inne ;) , ale obsługa miła i pomocna dla początkujących Czyli stacjonarnych we Wrocławiu, AŻ dwa ... ??!
 12. jakiś link do tego na mierniczej ?
 13. Witam koledzy, z tego co się zorientowałem nie ma chyba podobnego tematu, więc pora wspomóc początkujących ( takich jak ja ) dolnoślązaków ( i nie tylko ). Wiem o jednym sklepie na rynku, w Feniksie oraz przy pkp BYŁ jeden; no właśnie - BYŁ, bo dzisiaj okazało się, że jest zamknięty bez żadnej kartki informacyjnej lub czegoś w tym rodzaju. Czekam na przydatne informacje
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.