Jump to content

Orionus

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Trzebicz Nowy (koło Drezdenka)
 • Interests
  Lotnictwo, RNAV Spotting, gitara, beatbox.
 1. Ok, więc będę pisał. Dobra, akurat 400, 600 i 800 są na Mojehobby, wiec tam kupię. Tak, widziałem, aczkolwiek właśnie w tym Mustangu nie było zdjęcia tej strony. :/ No, ale poradzę sobie. Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam.
 2. Chodziło mi o to, że żeby wiedzieć jakie farby kupić będę musiał, musiałbym już mieć model, więc najpierw musiałbym zamówić model, potem dopiero farby, tak?
 3. Hmm, czyli będę zmuszony zamawiać dwukrotnie? :/
 4. Na to wygląda, dlatego kupię tyle te, które znajdę, resztę kupię gdzie indziej. Jak jednak z farbami? Skąd wziąć informacje na temat kolorów potrzebnych do modelu?
 5. Wiem, że takie są, ale nie mogłem znaleźć np. 150.
 6. Właśnie wpadło do mnie 65zł, czas zrobić listę zakupów. http://www.mojehobby.pl/products/North-American-P-51D-Mustang-2379559.html - model (P-51D od Airfix) http://www.mojehobby.pl/products/Klej-20-ml..html - klej (Tamiya 87012 Klej 20 ml) http://www.mojehobby.pl/products/Szpachla.html - szpachla Pęsety, pilniki - z tym nie będzie problemu. Farby też nie wiem jakie. Skąd mogę wziąć informacje jakie kolory potrzebuję do danego modelu? Pędzle kupię w sklepie plastycznym. Co do papierów ściernych, to ja ich nie ogarniam, Corsair napisał, żebym wziął od 150 do 2000, a tutaj chyba takich ni
 7. No, w sumie, nie pomyślałem o tym tak. To logiczne, ze jako, że to moje początki, to raczej go popsuję, niż zrobię idealnie. Corsair, dzięki za wymienienie modeli i narzędzi potrzebnych na początek. Tak też zrobię, kupię na początek któryś z tych przez Ciebie wymienionych, raczej P51. No, a co do modelarni, chyba nie. Wiem, że kiedyś był klub modelarski w Drezdenku, ale to było jakieś sześć lat temu, teraz już czegoś takiego nie ma, poza tym tam chyba robili modele RC. Wielkie dzięki za pomoc, jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania, to będę pisał. Pozdrawiam.
 8. Hm, nie mówię, że mało, po prostu myślałem, że ceny będą wyższe, dużo wyższe (obstawiałem minimum 200zł). I teraz stoję przed wyborem pierwszego modelu, Airfix, czy Tamiya. Tamiya jest dwa, czy trzy razy droższa, ale wiadomo... lepiej wykonana, za Airfixem przemawia cena. Nie wiem, muszę pomyśleć, czy jako pierwszy model kupić Tamiy'ę, czy Airfix'a.
 9. Samoloty, zdecydowanie. Interesuję się lotnictwem w szerokim tego słowa znaczeniu. Co do tego, jakie samoloty... hmm... uwielbiam lotnictwo tranzytowe, wszelkie Airbusy, Boeingi i tym podobne, ale nie tylko, bo uwielbiam też np. Cessny 172 (i podobne), Wilgi, An-2 i tym podobne. Ogólnie, uwielbiam małe samolociki, ale takich chyba się nie klei. :/ W sumie, do tej pory nie interesowałem się aż tak lotnictwem wojskowym z np. lat pięćdziesiątych, zawsze tylko współczesne, ale nie ukrywam, z dnia na dzień i te starsze samoloty wciągają mnie coraz bardziej. Zakochałem się od pierwszego wejrzeni
 10. Aaa, rozumiem. No, czyli nie będzie problemu, to wszystko jest do załatwienia. Wielkie dzięki za pomoc. Aaa, no tak, jeszcze jedno pytanie. Co do pędzli. Wystarczą najzwyklejsze pędzle szkolne albo takie kupowane w sklepie biurowym, czy jednak jakieś specjalne do modelarstwa potrzebne są?
 11. O, widzę, smialus, że Ty też RNAV zdjęcia robisz. Ze szpachlą i papierami nie będzie problemu, w domu jest. Możesz wymienić resztę tych drobiazgów?
 12. Dobra, to wielkie dzięki w takim razie. Tylko jeszcze to ostatnie pytanie. Potrzebuję tylko modelu, kleju i farb, to wszystko?
 13. Ok, to teraz już chyba wszystko jasne. A jeszcze co do tego P-51, to o tym tutaj mówisz - http://allegro.pl/north-american-p-51d-mustang-1-72-airfix-a01004-i3681175061.html , zigihammer? Bo masz rację, jest strasznie tani, tylko dokupić farby i klej i tyle, czy coś jeszcze jeszcze potrzebne?
 14. I chyba tak też zrobię, fajnie będzie mieć własnoręcznie klejonego Antka. Co do Airfixa, zapamiętam. Ok, wiec wybiorę pomiędzy P-51, a An'em. A co do farb i klejów, moglibyście wysłać jakieś linki, czy cuś do takich, żebym wiedział, które kupić?
 15. Ok, więc będę celował w Academy i Airfrix. Tylko jeszcze mam pytanko, jaka skala na początek będzie lepsza? Jak z klejami i farbami? I rozumiem, że Revell jest gorszy niż Academy i Airfrix?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.