Jump to content

Chudzielec

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Bielsko Biała
 1. Na wstępie witam wszystkich. Forum to przeglądam od około 2 tygodni i postanowiłem się zarejestrować, mając nadzieję dołączyć do społeczeństwa modelarzy, więc podepnę się do postu kolegi, bo w zasadzie tematyka ta sama a nie chce forum zaśmiecać. Otóż jeśli chodzi o modelarstwo jestem kompletnym laikiem, lecz postanowiłem spróbować swoich sił. Jak powyżej wspomniała koleżanka, zapoznałem się również z asortymentem potrzebnym do rozpoczęcia prac z modelami. Jednakże przeglądając kolejne tematy nie znalazłem - mogło to być moje gapiostwo, więc z góry przepraszam - żadnego postu, gdzie ktoś pisałby jaki model jest idealny na ten właśnie pierwszy. Firm jest bez liku i tak szczerze powiedziawszy słyszałem tylko o Revellu, więc tu pojawia się moje pytanie - która firma jest najlepsza jeśli chodzi o początek przygody z modelarstwem? Rozumiem, że słowo "najlepsza" może być dowolnie interpretowane przez każdego inaczej, więc przybliżę te kryteria, które wydają mi się najbardziej istotne: - wykonanie, kiedyś w luźnej rozmowie ze znajomym, usłyszałem, że te tańsze modele, są często wykonane niedokładnie i trzeba je szlifować, poprawiać, szpachlować (nadmienię, że znajomy ten zajmował się sklejaniem dość dużych gabarytów galeonów i widząc jak wielkie jest jego dzieło przeraziłem się na myśl ileż to godzin potrzeba na wyrównanie całości), - dostępność - odwiedzając pewien sklep modelarski niedaleko mnie, przeglądałem kilka modeli i pytałem sprzedawcę, jednakże do żadnego z nich nie było wszystkich potrzebnych farb, - cena - nie będę ukrywał, że fundusze też są kwestią istotną i kalkulując wszystkie pierwsze wydatki łącznie (pędzle, nożyki, kleje, szpachlówki, farby, papier ścierny, rozcieńczalniki, itp.) to wcale model sam tak tanio nie wyjdzie. Interesują mnie przede wszystkich samochody wojskowe (zwłaszcza z okresu II Wojny Światowej, jak choćby powszechnie znany Jeep Willys) oraz lekkie samochody ciężarowe (posłużę się tu przykładem GAZ-MM), jeśli jednak ktoś z forum uważa, że czy to czołg czy samolot byłby lepszy to jestem otwarty na wszelakie propozycje. Czy byłby ktoś na tyle miły i pomógł mi w wyborze pierwszego modelu? Obawiam się, że jeśli kupię taki, z którym będę miał bardzo dużo problemów to mogę się zniechęcić na przyszłość i na tym zakończyć moją przygodę z modelarstwem.
 2. Na wstępie witam wszystkich. Forum to przeglądam od około 2 tygodni i postanowiłem się zarejestrować, mając nadzieję dołączyć do społeczeństwa modelarzy. Otóż jeśli chodzi o modelarstwo jestem kompletnym laikiem, lecz postanowiłem spróbować swoich sił. Jak powyżej wspomniała koleżanka, zapoznałem się również z asortymentem potrzebnym do rozpoczęcia prac z modelami. Jednakże przeglądając kolejne tematy nie znalazłem - mogło to być moje gapiostwo, więc z góry przepraszam - żadnego postu, gdzie ktoś pisałby jaki model jest idealny na ten właśnie pierwszy. Firm jest bez liku i tak szczerze powiedziawszy słyszałem tylko o Revellu, więc tu pojawia się moje pytanie - która firma jest najlepsza jeśli chodzi o początek przygody z modelarstwem? Rozumiem, że słowo "najlepsza" może być dowolnie interpretowane przez każdego inaczej, więc przybliżę te kryteria, które wydają mi się najbardziej istotne: - wykonanie, kiedyś w luźnej rozmowie ze znajomym, usłyszałem, że te tańsze modele, są często wykonane niedokładnie i trzeba je szlifować, poprawiać, szpachlować (nadmienię, że znajomy ten zajmował się sklejaniem dość dużych gabarytów galeonów i widząc jak wielkie jest jego dzieło przeraziłem się na myśl ileż to godzin potrzeba na wyrównanie całości), - dostępność - odwiedzając pewien sklep modelarski niedaleko mnie, przeglądałem kilka modeli i pytałem sprzedawcę, jednakże do żadnego z nich nie było wszystkich potrzebnych farb, - cena - nie będę ukrywał, że fundusze też są kwestią istotną i kalkulując wszystkie pierwsze wydatki łącznie (pędzle, nożyki, kleje, szpachlówki, farby, papier ścierny, rozcieńczalniki, itp.) to wcale model sam tak tanio nie wyjdzie. Interesują mnie przede wszystkich samochody wojskowe (zwłaszcza z okresu II Wojny Światowej, jak choćby powszechnie znany Jeep Willys) oraz lekkie samochody ciężarowe (posłużę się tu przykładem GAZ-MM), jeśli jednak ktoś z forum uważa, że czy to czołg czy samolot byłby lepszy to jestem otwarty na wszelakie propozycje. Czy byłby ktoś na tyle miły i pomógł mi w wyborze pierwszego modelu? Obawiam się, że jeśli kupię taki, z którym będę miał bardzo dużo problemów to mogę się zniechęcić na przyszłość i na tym zakończyć moją przygodę z modelarstwem.
 3. edit. Post do skasowania, wydaje mi się, że umieściłem w złym temacie, bardzo przepraszam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.