Jump to content

ElJakubo

Members
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Lublin / Biała Podlaska
 1. Witam, posiadam samolot Shorts Tucano T-1 od firmy AIRFIX. Będzie to moje pierwsze w życiu sklejanie modelu, tak więc mam kilka pytań. Do samolotu nie były dołączone ani farbki, ani klej tak więc tu zaczyna się problem : A) Jakie farbki mam kupić żeby pomalować już skończony samolot ? - Na stronie Airfixa do mojego samolotu jest dołączona lista z farbkami jakich potrzebuję http://tiny.pl/q4dt1 a z niej wynika że potrzebuję aż 11 farbek i każda po £1.70. Są to farbki humbrola i tutaj moje pierwsze pytanie : Czy da się te farbki zastąpić jakimiś innymi, i uzyskać podobne kolory ponieważ 58,76 zł za same farbki to jest już lekka przesada. B) Airfix mówi też o kleju humbrola ( poly cement ) który jest specjalnie używany do sklejanie modeli, da się go zastąpić najzwyklejszą kropelką ? C) Czy rzeczy takie jak clear fix do przezroczystych elemenów są potrzebne czy da się je także czymś zastąpić, albo po prostu w ogóle go nie kupować ? D) Czy można zacząć malować po złożeniu czy trzeba przed, ponieważ na tę chwilę nie posiadam farbek, tylko sam klej i nie wiem czy mogę już zacząć sklejać ? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, pozdrawiam.
 2. Witam, piszę ponieważ mam problem. Mam 13 lat a mój tata w Sobotę ma urodziny. Nie ma on zbyt wiele czasu ponieważ pracuje i nie wiem czy to dobry pomysł, ale myślę nad tym aby kupić mu samolot do sklejenia. Zarówno ja, jak i on jesteśmy całkowicie zieloni w temacie modeli więc nie mam pojęcia jaki mu sprawić. Tata bardzo interesuje się historią więc w sumie stąd ten pomysł jak i z tego że od zawsze bardzo lubiliśmy sobie pograć w "Arfixa" . Od razu mówię że mieszkam w niezbyt dużym mieście i żadnego sklepu modelarskiego w pobliżu nie znajdę więc w grę wchodzi tylko internet, a szkoda bo wtedy znawca tematu mógł by mi pomóc, więc oto jestem tutaj . Pierwszym pomysłem jaki mi wpadł do głowy był : "Kupię jakiegoś ładnego Messerschmitta od firmy Arfix" ale gdy zobaczyłem te tanie ceny w wysokości 30-40 zł to zacząłem się martwić nad jakością wykonania. Sam nie mam zbytnio pieniędzy mógł bym kupić jakiś model max do 100 zł, najlepiej mniej. Samolotem który od razu wpadł mi w oko był ten : http://tnij.org/vnxp2s0. Więc tu się rodzą moje pytania : A) Czy to że model : "nie zawiera farb, ani kleju" oznacza że będę musiał jakieś jeszcze specjalistyczne farby do malowania modeli czy klej dokupować ? B) Czy jest to prosty, duży i dobrego wykonania model ? A jak nie jaki sprawić ? C) Czemu te wszystkie samoloty of firmy Afrix są takie tanie ? Tak więc to tyle pytań ode mnie, za wszystkie odpowiedzi dziękuje i serdecznie pozdrawiam . Aha, dodam jeszcze że najlepiej jakby był to model właśnie z Arfixa ze względu na sentyment do gry i markę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.