Jump to content

mackbeth

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Zgadzam sie:) ale akurat kalki w tym co robię na prawde są grubaśne:) i same z siebie za nic nie siadają
 2. Hej, Nawet jeśli powierzchnia będzie jak lustro to i tak trzeba softera użyć żeby kalka siadłą w zagłebieniach... Chyba po prostu trzeba kupic sealera. Dzięki za odpowiedzi:)
 3. Hej, Pierwsze próby z metalizermai na razie nie wyszły pomyślnie. O ile wiem co musze poprawic przy samym metalizerze (gładkoćć czarnego podkładu, polerowanie itp) to mam problem inny. Od zawsze do kalek używam Mr Mark Softer i Mr Mark Setter Kalki wszędzie radza kłaść na metalizzer... no i stało się co oczywiste, setter w kilka chwil rozpuścił całą farbę pod spodem i dookoła gdziekolwiek dotknął farby i to obłyskawicznie. Skoro model do poprawki, położyłem drugą kalkę bez settera ale za to tak jak zwykle robiłem po wierzychu użyłem softera i to samo. Wiec po pierwsze: wiem ż
 4. Wiatrochronowi się odwidziało i się odwróciło:) A dla porównania dokładnie ten sam model który popełniłem jakieś ~15 lat temu:)
 5. Tak tak, wiatrochron odwrotnie a osłony podwozia źle wklejone, powinny być o 3mm wyżej:) Osłon już nie ruszę, ale wiatrochron tak:) Z tego co orientowałem się w A8 był zwijak anteny, wiec jest napięta
 6. W końcu po dłuuuugim boju skończone: viewtopic.php?f=64&t=53210
 7. W końcu po dłuuugich bojach skończony warsztat: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=47409&start=15 Za fotki przepraszam, ani ze mnie fotograf ani leciwy aparat niewiele już może:)
 8. Po raz pierwszy spróbowałem washa olejnego... Na razie jest mocny.. bo na tle błyszczącego sido.. Szczególnie na jasnym spodzie... ale myślę że po matowym klarze efekt trochę przygaśnie, co nie zmienia faktu że pokochałem to:) Wcześniej bawiłem się akrylowym.. no i to nie było to... olejny daje o wiele większe możliwości, jak też łatwość korekcji i poprawek:) Rzeczywiście da się ładnie wytrzeć.. Niestety w 2 miejscach przyschło mocniej bo poszedłem psa wyprowadzić.. ale generalnie mi się w miarę podoba:)
 9. Klapy wyglądają trochę lepiej, ale wiadomka... to nie wyszło:) Kalki zrobione, jeszcze nie ma sido.
 10. Klapy wklejone na nowo, podmalunki zrobione.. pewno w weekend coś iwęcej zrobie to bedą fotki:)
 11. Spoko spoko:) ja jestem cierpliwy bo moje drugie hobby to wędkarstwo:) Ale na spokojnie skończę ten modelik, powolutku:) Klapy na razie poprawione:) Wydechów już nie ruszę bez rozwałki całości. Co do czasu z wami się zgadzam... powolutku tak.. Problem jest tak że jak ma się przerwy to wtedy kiepsko wychodzi, bo ręka nie ma pewności a i zapomina sie co sie chce i jak dokładnie zrobić Co innego godzinka codziennie a co innego godzinka raz w tygodniu miedzy gotowaniem obiadu a wyprowadzaniem psa:) Inną kwestią jest u mnie brak możliwości zostawienia warsztatu na biurku:) wtedy
 12. Niestety zgadzam się z każdym z zarzutów.. problemem jest to że po prostu życie już takie jest, że nie mam czasu usiąść i porządnie zrobić co jest do zrobienia... Ten model miał mi zając tydzień spokojnej pracy... niestety czasu po prostu ni ma... po pracy 10 min wyciągania gratów i godzinka żeby cokolwiek zrobić.. po drugie w tym przypadku frustracja narasta ze nie mogę tego badziewia skończyć wiec wiele rzeczy albo olewam albo nie zauważam... Co się da to poprawię, co do klap nie przyłożyłem się prawda, do do luf -kurcze, mi wyglądały na proste:) co do wydechów - nie przyjrzałem sie dok
 13. I tak zrobię o ile nie zapomnę przed przyklejeniem owiewki:) W miedzy czasie poprawiłem podwozie na w miarę właściwy kąt:
 14. OK, poprawi się: )A sztywne bo z blachy, ciężko to było ułożyć
 15. Wnętrze jest skońćzone, zobacz fotrk iwyżej. pasy są i cąła reszta na miejscu jak najbardziej:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.