Jump to content

Darek_01

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 1. Darek_01

  T34/85

  witajcie, a oto model dragona w skali 1/72
 2. Dzięki za komentarze. Zawsze wole trochę mniej pobrudzić model niż za bardzo. Biorąc pod uwagę przeżywalnośc podobnego sprzętu na froncie to należy sądzić, że nie powinien być on zbyt brudny... Ostatnio też trochę oglądałem gąsiennice ale w naturze, bo zdjęcia jednak nie pokazują zbyt dokładnie kolorów. I muszę powiedzieć, że dawanie rdzy na modelach niemal zawsze jest naduzyciem ... ale za to fajnie wygląda . A tak naprawdę to gąsiennice sa albo zawsze zasmarowane ziemią albo, jak sa czyste a pojazd trochę postoi to, są całe czerwone (zdjęcia muzealne się nie liczą bo tam jednak zabezpieczają wszystko przed korozją). Następne modele będa lepsze
 3. wiec, masz rację ... ale i nie masz Malowanie gąsiennic to spory problem. kiedys miałem okazję widzieć jak szybko zmienia sie kolor gąsiennicy gdy tylko nie jest ona uzywana. Po jednej nocy może być ona czerwona... jesli tylko widać chociaż kawałek metalu spod warstwy kurzu i ziemi. Ale masz rację co do tego, że na zdjęciach tego modelu są one zbyt czerwone- w rzeczywistosci nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy, dlatego nic nie poprawiałem. sposoby malowania kamuflazu to też dyskusyjny temat. Kamuflaż nowych wozów był nanoszony już w jednostkach a warunki były rózne. Często wozy szły w bój bez kamuflażu tylko w malowaniu fabrycznym (jak np. pod kurskiem). Instrukcje zalecające proporcje barw i same kolory były rzadko przestrzegane. Malowano jak się dało i czym się dało używając także zdobycznych farb. I całe szczęcie, bo to daje nam teraz sporą swobodę w interpretacji To, że kamuflaż miał także ostrą krawędź widać trochę na tych zdjęciach:
 4. MrBat, a mogę prosić o jakies konkrety ? Wiem, że jeszcze sporo musze poprawić ale już za długo na to patrzę i nie wszystko widzę .... i dlatego będę się dopytywał o konkrety. A więc co i jak powinno być zrobione żeby bylo lepiej ? pozdrawiam
 5. witajcie, Model tamiyi 1:35 plus blachy
 6. dzięki za odzew:) Niestety nie będzie z tego dioramy. jeszcze się dioramami nie zajmowałem. może kiedyś .... Czy moge prosić admina o przesuniecie wątku do galerii ?
 7. witajcie, To mój debiut tutaj. Nie mam dużego doświadczenia w modelarstwie ale ostatnio zrobiłem ponizszy model i chciałbym go poddać pod Wasz osąd. Co, a przede wszystkim jak, można było zrobić lepiej ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.