Jump to content

Patton_44

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Włocławek
 1. Witam. Niestety na forum nie mogę znaleźć niczego w 100% konkretnego na temat oświetlenia modelu. Moje plany skupiają się głównie na taśmach LED. Chcę aby wszystko było estetycznie pochowane w modelu/podstawce/ dioramie - chodzi tu głównie o baterię i włącznik oświetlenia. Niestety bardzo słabo znam się na instalacjach elektrycznych i tu pojawia się pytanie : Czy jesteście w stanie podać mi "przepis" na zrobienie takiej ładnej i estetycznej instalacji? Chciałbym również wiedzieć jak łączyć ze sobą taśmy LED ustawione piętrowo. Nie bez przyczyny użyłem słowa "przepis" Jeśli można, poproszę o "składniki" i wykonanie Z góry dziękuję za wszelką pomoc
 2. Niestety Cleanluxu nie mam więc zrobiłem mieszankę revellowych rozpuszczalników. Pomoczyło się, wydłubałem wszystko i działa, dzięki za pomoc. Teraz aerograf już będzie czysty Jaki będzie najlepszy środek czyszczący do tego typu farb?
 3. Witam po chwilowej nieobecności. Warsztat w miarę skompletowany, rośnie Titanic 1:400 ale pojawia się problem z aerografem. Zastanawiam się czy już go popsułem ... Opis problemu: maluję aerografem z użyciem takich rozcieńczonych farb revell: http://revell.com.pl/akcesoria-modelarskie/farby/matowe/brazowy-brown-32185,art,6602.html. Zostawiłem na 48h nieumyty aerograf no i się zatkał, więc go wyczyściłem tj. zatopiłem wszystko w rozpuszczalniku po wcześniejszym rozkręceniu. Dokładnie umyty aerograf ponownie poskładałem i teraz już nie maluje. Dyszy wypuszcza minimalne ilości powietrza. Po odkręceniu dyszy ciśnienie jest maksymalne ale bez dyszy już się malować niestety nie da. Po przelaniu rozcieńczonej farby do pojemniczka i naciśnięciu spustu, farba wylewa się przez zakręconą dyszę. Macie jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać?
 4. Niestety już złożyłem zamówienie na kompresor i aerograf... Niezbędne będzie jeszcze szybkozłącze i waż. Moglibyście polecić te 2 produkty z jakiegoś sklepu? Takie, żeby pasowały do tych moich dwóch urządzeń. http://allegro.pl/waz-do-aerografu-wezyk-aerograf-1-8m-1-4-1-8-i5222218958.html czy na przykład taki wąż się nada do podpięcia aerografu i kompresora?
 5. Załóżmy, że będę musiał dokupić. Może ktoś coś polecić? Jest to chyba proste jak konstrukcja cepa ale jednak wolę nie zawalić wybierając samemu
 6. Dzięki za info Teraz kwestia wężyka. Czy kompresor już ma wąż, do którego można podłączyć aerograf czy takowy trzeba dokupić? Jeśli trzeba prosiłbym o jakieś propozycje
 7. Dzięki za odpowiedzi Jak wygląda podłączenie aerografu do kompresora? Jakie są potrzebne wężyki, przyłączki?
 8. Witam. Nie wiem czy to właściwy dział ale zacznę. Zamierzam zacząć przygodę z modelarstwem i natknąłem się na pewien problem. Jaki dobry aerograf możecie polecić do 150 - 200 zł? Znalazłem coś takiego ale może coś tańszego będzie działało podobnie? http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html Dodatkowo, czy możecie polecić jakiś sensowny kompresor do 250 zł? Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-do-aerograf-i5201584838.html. Pytanie na koniec (może wydawać się głupie). W jaki sposób podłączyć aerograf do kompresora oraz czy farby aqua muszą być przed malowaniem dodatkowo rozcieńczane? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.