Jump to content

AkrobatycznyChomik

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Cześć! Nie było mnie na forum prawie pół roku i przez ten cały czas nie zajmowałem się modelarstwem ani trochę, ale ostatnio zabrałem się za dokończenie mojego T-34 od Zvezdy (mój pierwszy model). No i po złożeniu tego modelu dostałem pod rząd dwa kolejne: Panzerkampfwagen V Pantera Aust.A w skali 1:35 od Tamiyi i Gladiatora Mk. I w skali 1:35 od Revella. W całej instrukcji od tej Pantery nie było nic o malowaniu i potrzebnych farbkach, mimo zapewnieniom o tym na ulotce dołączonej przez sklep. Czy może celowo nie dołączono tych rzeczy, żeby można było samemu wybrać malowanie?
 2. Cześć, mam problem. Dostałem niedawno model Panzerkampfwagen 5 Panthera Aust.Aw skali 1/35 Tamiyi. Niestety,w całej instrukcji nie znalazłem niczego o potrzebnych farbach i malowaniu.
 3. Mam jeszcze dwa pytania. Model malować przed czy po złożeniu? I czy przed malowaniem pędzel namoczyć czy malować suchym?
 4. Model mam w skali 1/ 72, a w rogu pudełka jest napisane, że do złożenia tego modelu nie potrzeba kleju, w związku z czym sprzedawca polecił mi ten model, bo jestem początkującym.
 5. Dzięki za pomoc. A tej szpachli to dużo poszło przy tym Su-100.
 6. A czy do tego T-34 potrzebna będzie szpachla? I co do pędzli, mam mniejszy, a ten większy muszę koniecznie kupować w sklepie modelarskim czy mogę w zwykłym papierniczym?
 7. W piątek będę w domu, wtedy założe warzsztat
 8. Klej mam firmy Humbrol, z zestawu startowego Supermarine Spitfire Mk. Ia Arfixa. Co do warsztatu jestem teraz w Gdańsku, na codzień mieszkam w małym miasteczku, w którym nie ma sklepu modelarskiego, więc teraz się zaopatrzam w potrzepne narzędzia, i z resztą nie mam warunków do składania modeli.
 9. Dzięki za pomoc. Oprócz tego modelu Spitfire mam też T-34 Zvedy, do którego złożenia nie potrzebuje kleju. Mam jeszcze pytanie. Do czego potrzebna jest szpachla?
 10. Cześć, z modelarstwem dopiero zaczynam, i z narzędzi mam tylko klej, pare farbek i pędzel z zestawu startowego z modelem Spitfire Mk. Ia Airfixa. I tutaj zaczyna się mój problem. Nie wiem czy kupować inne pędzle i czy do pracy z modelem nadają się szczypce ze sklepu budowlanego, nóż do tapet i pilnik do paznokci. Czy pomoże mi ktoś?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.