Jump to content

Writkel

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

  1. Dzięki jonathan, czekam aż ktoś jeszcze wypowie się odnośnie głównego tematu ;)
  2. 1:72, przy malowaniu aerografem powstaje dość dużo oparów? Wynajmuję dość małe mieszkanie na okres studiów i nie ma tutaj raczej jak zrobić dobrej wentylacji.
  3. Maluję głównie samoloty z okresu II Wojny Światowej
  4. Hej, to mój pierwszy temat. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem. Zaopatrzyłem się w pędzle od Tamiya oraz farby Vallejo MC, podkład, thinner i retarder również tej marki. Próbowałem eksperymentować z mieszaniem farby z thinnerem i retarderem ale efekty są średnie. Dużo osób poleca rozcieńczanie MC 1:1 z rozpuszczalnikiem, jednak schną one dla mnie dość szybko i widoczne są drobne smugi po pędzlu po nałożeniu 2/3 warstw farby na podkład. Czy próbował ktoś zmieszać thinner z retarderem (ma postać żelu) i taką mieszanką rozcieńczać farbę? Jeśli tak, to prosiłbym o stosunki poszczególnych składników, tak w przybliżeniu Chętnie przyjmę też każdą radę odnośnie malowania pędzlem, szczególnie farbami od Vallejo, bo póki co nie mogę uzyskać powierzchni zbliżonej do takiej, po użyciu farby w sprayu od Tamiya. PS. Czy na dłuższą metę warto się jednak zaopatrzyć w aerograf? Edit: Zdjęcie pomalowanej butelki po wodzie :P widać smugi po malowaniu
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.