Jump to content

robcio530iA

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Otwock/Warszawa
 • Interests
  Football amerykański, motocykle.
 1. Witam. Mam problem z pomalowaniem elementów z tworzywa, które potrzebne są do wykończenia karoserii do modelu rc z leksanu. Ową karoserię chciałem pomalować w dość niespotykany kolor candy red. Znalazłem na jednym z forum przepis, jak można uzyskać taki efekt poprzez kombinację kilku lakierów. Jak wiadomo leksan w większości lakieruje się od wewnątrz, więc położyłem warstwę ps37 czyli przebijającego czerwonego, na to ps48 srebrny metalik, po czym zabezpieczyłem i zamknąłem kolor czarnym ps23. Efekt spełnił oczekiwania w 100%. Dokupiłem do karoserii lusterka, które są z tworzywa, jednak nie wiem co to za mieszanka, w każdym razie są ciemnoszare, dokładnie to te (http://www.rcmart.com/tamiya-19005860-light-bracket-toyota-supra-p-28870.html?cPath=438_1358). Stąd pytanie do Was, w jaki sposób to pomalować, żeby nie minąć się z kolorem i czy może to zostać polakierowane farbami do leksanu ? Miałem pomysł, żeby zrobić to w odwrotnej kolejności, na końcu położyć bezbarwny. Co o tym sądzicie ?
 2. W rzeczywistości mają przeważnie 12 mm średnicy.
 3. Tak podejrzewałem. W sumie elementy na ramie mają ten sam kolor, więc pomaluję w całości. Dzięki !
 4. Pytanie: Lepiej malować pojedyncze elementy ramy osobno i później sklejać, czy skleić całą ramę i dopiero malować ? Jeżeli malować z osobna, to jak przygotować powierzchnię do sklejania, żeby klej wiązał ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.