Jump to content

adamkijak

Members
 • Content Count

  1,519
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Łódź
 • Occupation
  handlowiec
 1. W końcu go zrobiłeś, ze 4 lata temu go planowałeś jak pamiętam. Pannienka to pewnie Brytyjka, tego się nie da przemalować żeby wygladała. Pozdrawiam.
 2. Bardzo pozytywnie odbieram ten model, jak dla mnie jest starannie wykonany, a wash delikatnie podkreśla co ma podkreślic. Mógł być brudniejszy, ale nie musiał.
 3. adamkijak

  MC-130 1:72

  Fajny, kusi mnie ten model. Z tym cieniowaniem to nie wiem czy tak żle, herkulesy dość mocno potrafią sie spocić wzdłuż lini. Podoba mi się.
 4. Jak je na szybko malowali podczas inwazji, to potem podczas burz piaskowych ładnie wszystko schodziło. Mam gdzieś zdjęcia Bradley-i gdzie ładnie ten efekt widać, jak znajde to wstawie.
 5. Krzysiu, latadło to nie pancerka, niedociągnięc się nie da ukryć brudzeniem. Oszklenie na łączeniach z kadłubem wyszło nie ładnie, drzwi z boku nie ładnie, wash za ciemny, tylko podkreśla co nie wyszło. Nie poddawaj się, jak chcesz to brnij dalej, tylko musisz przemyśleć podejście bo generalnie z latadłami musi być dokładnie, nie musa być czyściochy, ale muszą być dokładne, staranne.
 6. Hej Możesz pomalować naczepę i ciagnik innym kolorem, naczepa w NATO, ciągnik piaskowy lub na odwrót. Możesz również różne elementy nadwozia ciągnika pomalować na zielono, kiedy są wymieniane zazwyczaj mają taki kolor i nikt się specjalnie nie bawi w domalowywanie żeby pasowało. Co na pake?, generalnie można powiedzieć że co chcesz, M1070 to standardowy koń roboczy armi USA, nawet sprzęt dla Marines wozili jak trzeba. Mogę się mylic, pewnie na pewno się myle, ale MRAP i Cougar to bardziej mi się z Afganistanem kojarzą, a tam zdjęc M1070 to chyba jeszcze nie widziałem. Pod koniec misji w Iraku zaczęta dodawać CPK - crew protection kit - montowane na kabiny ciągników, możesz to dostać od Real Models, niezły zestaw, składa się dość przyjemnie. Możesz również próbować wyskrobać cywila: http://www.apexxstrong.com/home/m1070-alone
 7. Zastanów się czy może tych siłowników troche nie zwaloryzować zanim złożysz resztę, mam na myśli zastąpienie samych tłoków jakimś produktem ładnie imitującym wypolerowaną stal, czy z czego to jest zrobione. Z doświadczenia wiem że trochę trudno to realistycznie pomalować. Jeżeli dobrze pamiętam to producent zapomniał dodać przewodów to tłoków regulujących kąt lemiesza, te pomiędzy ramionami od podnoszenia (wewnętrzna strona lemiesza) były zbrojone.
 8. Model spoko, typowy Italeri, gaci przez glowe nie zdejme, ale zlozyc sie da przyzwoicie. Dobra baza na modyfikacje, tylko te kola to straszne sa.
 9. Francuza ciąg dalszy, podpatrzyłem u jednego z forumowiczów patent na koła na śrubkę i muszę przyznać ze działa, efekt zadowalający
 10. Witam i prezentuje postęp w pracach. Jak na razie to bez większych problemów, chociaż będe musiał założyc koła zanim założe dodatkowy pancerz na bokach, nie da się wcisnąc kół na końcu. Więc będe musiał pomalować dól kadłubu i koła najpierw, co nieco inaczej niż zazwyczaj.
 11. Koła zestawowe, no oprócz tych szmatek na bokach i przodzie to żadnych przeróbek nie będe musiał robić. W sumie malowanie powinno być bardziej wymagające niż klejenie.
 12. Witam, czas na następny projekt, tym razem bez fajerwerków, coś prosto z pudła. Model to nowość od nowego producenta-Tiger Model- chociaż wizualnie przypomina Tamiye. Jeżeli chodzi o zawartość pudła to bez szału, model jak na razie poprawny, spasowanie w porządku. Chociaż porównujac z Trumpkiem którego ostatnio złożyłem to tutaj jakość lepsza. Dla modelarza z czasem to model na dwa wieczory, dla mnie będzie trochę dłużej: Mniej więcej coś takiego chcę stworzyć:
 13. Ciekawe jak jościowo wypust Dragona się ma do wersji Trumpka.
 14. Hej Jak składałem ten model to mi ktoś kiedyś powiedział że te trójkąty na klockach z boku wieży to powinny być usunięte. Coś w temacie że tylko ćwiczebne tak są oznaczone czy coś takiego. Wiem że mogłem się odezwać w warsztacie, taki leniwy jestem i tylko galerie odwiedzam. Niemniej jednak, bardzo pozytywny odbiór, też mi ta wersja chodżiła po głowie z dodatkową siatką Baracuda, ale motywacji zabrakło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.