Jump to content

Borys85

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Borys85

 1. Koledzy mam pytanie o cążki. Na kanale Matta z Doog's Models natknąłem się na test Tamiya Side Cutter Sharp Point. W teście występują jeszcze jedne, których nie widzę w sklepach w Polsce. Pytanie skupiam więc na Tamiya. Obecnie używam cążek bocznych no-name za 20zł i z racji ich budowy spełniają swoje zadanie, nie mogę więcej od nich wymagać. Czy ktoś z Was używa Sharp Point i może potwierdzić lub zaprzeczyć czy stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku uzasadniony? (Ok. 130zł) na filmie wygląda to tak, że w wielu przypadkach wycięty element nie wymaga usuwania nadlewki przy pomocy skalpela/nożyka.
 2. Nie mój temat, ale nie pogardziłbym takim na półce.. wygląda fantastycznie! Brawo!
 3. Borys85

  Rafale M 1/48

  Dzięki koledzy! Bardzo miło przeczytać, że się podoba Postaram się jakoś zgrać dostęp do komputera w domu z klejeniem i pomyślę o warsztacie przy okazji Orła.
 4. Wiesz, przedstawiasz model na forum, gdzie udzielają się w znacznej większości osoby o, nie ukrywajmy wysokim poziomie. Nie ma się wiec co dziwić, że uwagi się pojawiają, że oczekiwania są dość wysokie. Wydaje mi się to całkiem naturalne. W mojej ocenie krytyka w takim wydaniu jest raczej motywująca, zwłaszcza, że z tego co zauważyłem, te same osoby potrafią docenić postęp początkującego. Miałem tego Kociaka (Revell lub Italeri) w malowaniu JR, składałem go z 20 lat temu i również malowałem Pactrami i Humbrolami, żałuję, że nie posiadam tych starych kleideł z dzieciństwa.
 5. Pozwolę sobie podpiąć pod temat. Czy gdzieś w Polsce znajdę dedykowane osłony do F-15E w 1/48. Chodzi mi głównie o czerwone osłony anten, do których są podpinane pasy RBF.
 6. Fajny jest, wiem jak ciężko oddać pędzlem cokolwiek na modelu. Miałem w planach zakup tego Revella, jednak już raczej nie wrócę do tej skali. Z tych trzech, które dziś pokazałeś, ten jest zdecydowanie najlepszy
 7. Borys85

  Rafale M 1/48

  Tego mi brakowało przy modelowaniu Rafale... stronę z konfiguracją F-15 znałem i mam już obrany pewien kurs. W każdym razie dzięki serdeczne za podpowiedzi!
 8. Borys85

  Rafale M 1/48

  O dzięki Matys! Bardzo cenna informacja, skorzystam na 100% - bardzo mi się podobają modele/samoloty, gdzie jest zróżnicowanie takich elementów, bomby oraz zbiorniki, niekiedy w zupełnie innych odcieniach niż reszta. Takie smaczki moim zdaniem znacznie wzbogacają odbiór.
 9. Borys85

  Rafale M 1/48

  Dzięki za odzew! Jeśli chodzi o spód - zdjęcia nie mam. Planuję zrobić lepsze foty na innym tle. Jak się z tym ogarnę, to dodam.. Co do uzbrojenia - GBU bardzo mi się podobały w tym zestawieniu, rakiety MICA są pod spodem z tyłu (IM + IR) - jest to prawdopodobnie SF, ale inne błędy i tak sprawiają, że nie można go nazwać modelem redukcyjnym. Malowanie bomb trochę mnie przerosło i nie chciałem już tego zmywać. Nie jestem również pewny, czy dobrałem odpowiednie kolory do GBU. Wczoraj zacząłem budowę F-15E i do wielu spraw podejdę inaczej (staranniej i z jeszcze większą cierpliwością).
 10. Borys85

  Rafale M 1/48

  Witam wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy post na forum (choć śledzę Was od dawna). Mam na imię Borys i jak widać, jestem rocznik 1985. Przedstawiam Wam mój najnowszy ulepek. Jest to mój pierwszy model w tej skali, zarazem czwarty malowany aerografem. Skleiłem do tej pory kilka pasażerów w 1/144 i kilka myśliwców w 1/72. Odnośnie Rafale, którego dotyczy ten temat, sklejałem go kilka tygodni, jest to pierwsza praca, przy której się nie spieszyłem, nie jestem zadowolony z kilku elementów, zwłaszcza jeśli chodzi o samo klejenie. Dopiero na zdjęciach zobaczyłem, że lewa pokrywa przedniego podwozia się obsunęła. Kolory rakiet Magic II są niepoprawne, POD dodałem pomimo braku kalkomanii w zestawie. Zadowolony jestem natomiast z malowania, które w porównaniu do poprzednich moich "dokonań" pokazuje postęp, mam wrażenie w dobrym kierunku. Choć - nie ukrywajmy, do wielu kolegów tu na forum - jestem przedszkolakiem przy Was Zdjęcia są niestety robione telefonem, przy świetle dziennym.. ma to niestety wpływ na nieco przekłamane kolory. Zapraszam do oceny i wyrażenia opinii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.