Jump to content

yoshka

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Biała Piska
 • Interests
  Modelarstwo plastikowe, gry komputerowe, montaż filmowy, książki, muzyka, zegarki i parę rzeczy by się znalazło :)
 • Occupation
  Uczeń
 1. Śmierdzieć może w opór, byle było możliwie jak najmniej toksyczne:) Macie jakieś info, czy ta Hataka mocno szkodliwa? A przynajmniej, czy łagodniejsza dla zdrowia niż Gunze i Tamiya?
 2. Kolega milczacy wspomniał o farbach Acrysion, może to będzie dobry trop:) Dziękuję też za wskazówkę z aqueos thinnerem, posprawdzam to:) Z nietoksycznych lakierów znalazłem natomiast Vallejo Premium (akrylowo-poliuretanowy). Czy mieliście z nim do czynienia? Śmierdzący? Nie przytyka?
 3. Super, dziękuję bardzo za wypowiedzi. Skoro na farbach Tamiya jest takie info o toksyczności, to trochę kiepsko:( Na nie nastawiałem się najbardziej prawdę mówiąc, chciałem je od biedy rozcieńczyć właśnie dedykowanym X20 i do tego dać albo trochę retardera Tamiya albo tego non-toxic od AK... Leveling Thinner jest podobno super, bo ma w sobie już ów wspomniany retarder, więc pomyślałem, że taki mix mógłby być ok. Czyli jednak AK nikt nie poleca... Oglądałem dzisiaj kanał AK na YouTubie, tam użyli właśnie farb mocno rozcieńczonych ich specyfikiem, do tego dali trochę retardera i wyglądał
 4. Czołem, to mój pierwszy wpis na forum, więc chciałem się przywitać i od razu przejść do pytania:D Zamierzam kupić pierwszy zestaw farb do aerografu, stąd spędziłem naprawdę długie godziny czytając to forum, oraz kilka zagranicznych. Wiele osób poleca farby Tamiya, Gunze, a także AK Interactive. Jako, że malować będę w małym mieszkaniu, gdzie mamy małego dzieciaka, zależy mi przede wszystkim, żeby system był jak najmniej toksyczny. Z tegoż powodu padło na akryle właśnie. I teraz tak: Tamiya to niby akryl, ale w wielu miejscach napotkałem się na wpisy, że z akrylami ma niewiele w
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.