Jump to content

atomz

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ktoś tu próbuje czyimś kosztem nabić sobie kapitał bo skąd wiesz że używam chemii tych firm?
 2. OK Dzięki wielkie. Kupie i wypróbuje to cudo.
 3. Zanim kupie to cudo to chciałbym się zapytać czy można alclad clear kote matte rozcieńczać przy pomocy leveling thinnera(nie mam w tej chwile laquer thinnera od tamiyi)??? I w jakich proporcjach rozcieńczać? I czy można nim zabezpieczać kalki(czy jest agresywny na kalki)???
 4. Dobra spróbuje tego Alclada Klear Kote Matt.
 5. Witam Przepraszam że nie odpisywałem ale praca przy migu wre. Jutro się wybieram do modelarskiego i mają oni tam i hataki i mr. color. I teraz mam dylemat czy wybrać tą hatake którą jeden z kolegów wymienił czy może jakiś lakierek właśnie od gunze serii c ???? Albo Alclada Clear Cote Matt? Ale ten ostatni troche kosztuje. Ja rencista. Pieniądze musze liczyć.
 6. Ja dodam tylko że przy klejeniu jakiegokolwiek modelu trzeba myśleć i jeszcze raz myśleć, układać sobie w głowie odpowiednią kolejność prac przy modelu.
 7. Witam Pracuje nad MiGiem 29. Położyłem lakier błyszczący X-22 tamiyi, potem na to kalki no i chce i kłade Xf-86 czyli lakier matowy aby zmatowić model. Położyłem już trzy warstwy a nadal wygląda to jak satyna. Co robić? Czy więcej warstw matu?
 8. No ja sam też się zastanawiam. Może faktycznie za mało płynu POD daje na model?? Staram się dawać tak aby ten płyn nie rozmazał mi się po całym modelu(np. tak jest przy samolotach).
 9. Witam Teoretycznie i w sumie praktycznie wiem jak nakładać kalkomanie. Mam tylko jeden problem. Chodzi o "przesuwanie" czy inaczej "pozycjonowanie" kalkomanii już po jej nałożeniu na model. No bo od początku. Stosuje płyny do kalkomanii dwóch marek. Wamodu POD i NA kalkomanie oraz Microscale SOL i SET. Głównie używam tych drugich. Przygotowuje model poprzez polakierowanie tamiyą X-22. I teraz co ja robie żle??? No bo wycinam kalkomanie, wkładam na 5 sekund ją do naczynia z wodą po czym wyjmuje i kłade na gazete. Miejsce na modelu gdzie ma być znak pędzelkiem smaruje płynem do kalkomanii POD. Kiedy sprawdzam delikatnie czy film odchodzi od papieru to przy pomocy pęsety zsuwam znak na model na miejsce posmarowane płynem POD. I tu się zaczynają schody. Bo film od razu łapie powierzchnie modelu i gimza. Co zrobić aby móc przesuwać znak na modelu???? Potem to już wiadomo. Płyn NA żeby się "wyprostowała". No tak super, ale jak przysłowiowo "jeżdzić" filmem po modelu żeby go ułożyć??? Co robie żle?
 10. Jeszcze mam jedno pytanie. W jakiej kolejności to składać i malować? tzn. mam "wanne" i czy najpierw pomalować jej zagłębienia potem zamontować koła( z pomalowanymi grzbietami na czarno) i potem jak? Nakładać ogniwa i potem malować na już założone ogniwa na koła, potem je malować(te ogniwa) na odpowiedni kolor? Po prostu nie wiem jaka kolejność tak aby sobie nie utrudniać pracy?
 11. Nie wiem, pierwszy raz słysze o "making putty". Natomiast słyszałem o sprytnej plastelinie ale sam nie wiem jak to działa, a boje się kupować w ciemno.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.