Jump to content

Zacier

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  japońska motoryzacja

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Setem próbowałem, zgodnie z instrukcją (tak przeczytałem instrukcję ) lakierowane nie były, schodzić nie chcą... spróbuje zaaplikować większą ilość, zobaczymy co będzie.
 2. Koledzy serdecznie dziękuję za wszystkie wasze porady. Zamieściłem info w dziale giełda i dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów będę miał nowe kalki I tutaj rodzi się kolejne pytanie. jak usunąć stare kalki? próbowałem je zeszlifować drobnym papierem, raczej słabo to idzie, kalki mocno przylegają, grubszy papier wiąże ze sobą ryzyko zeszlifowania farby i ponownego malowania. Macie jakieś sprawdzone patenty?
 3. Srebrzenie jeszcze jakoś bym przebolał, ale krzywo położonych kalek to już nie bardzo. Na razie nie mam jeszcze aerografu, wiec staram się malować sprayami.
 4. Być może starałem się to robić z troszkę większej niż bliższej odległości. Chciałem uniknąć powstawania zacieków.
 5. Najprawdopodobniej lakier był za słabo rozcieńczony. Lakier był w sprayu, nie było możliwości rozcieńczenia go.
 6. Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuję na ślinę modelarską, oraz na większą ilość wody pod kalkę zamiast płynu set...Zauważyłem też, że pomimo zastosowania przeze mnie lakieru Vallejo , powierzchnia lakierowana nie jest idealnie gładka, błyszczy się ale w dotyku jest lekko chropowata. Myślę, że to też może mieć wpływ na przesuwanie się kalek po tej powierzchni. Myślę by położyć jeszcze jedną warstwę lakieru a później wypolerować całą powierzchnie.
 7. To mój pierwszy post tutaj, chciałem się z wami przywitać, oraz od razu przejść do sedna. Otóż sklejam model P 47 Thunbderbolt z Tamya. Jestem na etapie nakładania kalek i tutaj pojawił sie pewien problem. Chodzi o to, że po nałożeniu kalki na model praktycznie od razu się ona przykleja i nie mam czasu na żadną korektę. Niestety zepsułem w ten sposób kilka z nich, lub krzywo nałożyłem. Do nakładania używam pod kalki płyn Micro Set, natomiast na kalki Micro Sol. Model jest pomalowany farbami w sprayu Tamiya, oraz na to położony jest lakier błyszczący Valeyo. Koledzy w czym rzecz? Dlaczego po
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.