Jump to content

dwdowiak

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Częstochowa
 1. Cholera, no to problemik:/ Przemek - może masz rację, niestety nie dysponuję tak dużą ilością czasu, żeby kombinować skąd wziąć coś, co nadałoby się na kompresor. Praca i studia robią swoje. Nawet na model niewiele zostaje...:/ A poza tym nie uważam się za złotą rączkę, więc tylko manual "step by step" byłby pomocny... No nic, w takim razie będę szukał jakiegoś sposobu na zrobienie czegoś od zera. Btw - jakieś pomysły z czego można skorzystać aby zbudować jako taki kompresorek?
 2. Na jak długo wystarcza? Wiem, że wypada dużo słabiej i mniej opłacalnie niż kompresor, jednak jest to dość duży wydatek na który nie jestem sobie w stanie teraz pozwolić. Nie dysponuję także starą lodówką, więc chwilowo jestem skazany na "puchę"... Ale jaką ma wydajność? Starczy na jeden model? Pojemności są z tego co pamiętam 200ml, 300ml i 400ml (przynajmniej takie są w moim sklepie). Na jak wiele modeli (pancerka, 1:35) mają one szansę wystarczyć?
 3. dzięki za odpowiedzi - ale jedna prośba - jeśli piszecie o tym, że polecacie np Pactrę, albo Gunze, napiszcie czemu. Czemu? Generalnie jestem w trakcie powracania do modelarstwa (po dłuuuuuuuugiej przerwie), a konkretnie w punkcie: farby - jakie? Tzn zastanawiam się nad wyborem konkretnej marki. Z tego względu było też pytanie jak jest z mieszaniem ich ze sobą (nie bezpośrednim w słoiczku, chodzi o używanie jednej lub wielu marek na tym samym modelu)
 4. Które farbki uważacie za lepsze i czemu? Generalnie przeglądając różne fora i stronki, da się zauważyć, że te dwie firmy cieszą się największą estymą wśród akryli. Drugie pytanie natomiast dotyczy już większej palety - lepiej jest mieszać firmy (różnorodność daje pole manewru), czy trzymać się raczej jednej marki (brak ryzyka reakcji, swoista "stabilność")?
 5. Jakiego kleju używać do elementów fototrawionych? Czy są jakieś produkowane specjalnie w tym celu? Generalnie próbowałem używać klasycznego cyjanoakrylu, ale muszę przyznać że średnio jestem zadowolony :/ W przypadku małych powierzchni niestety niezbyt dobrze (wręcz prawie w ogóle) nie trzyma, z kolei przy większych zasycha tak szybko, że niemożliwe są jakiekolwiek korekty w ustawieniu częsci już po ich styku. Podobnie jest w kwestii zarówno blaszka do blaszki, jak i plastik do blaszki. Oraz generalnie - macie jakieś rady dla osoby która dopiero zaczyna zabawę z blaszkami? Jakieś podstawowe sprawy na które należy zwrócić uwagę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.