Jump to content

METYS

Members
 • Content Count

  593
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Ząbkowice Śląskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dlatego też góra wieży zostanie przemalowana, nawet mnie razi w oczy. Resztę zostawię już taką jaka jest. Faktycznie przy Pz II najpierw będe pytał.
 2. Pare fot cykniętych tel, zdecydowanie bardziej oddają kolor jaki widać "gołym okiem" . Patrząc po zdjęciach z epoki chyba aż tak źle nie jest, najgorzej góra wieży, tą przemaluje. I dla porównania z Pz II tryśniętą tylko Tamką
 3. Panie, nie przepraszaj, doradzaj 😉 Na żywo aż tak ciemno jak na zdjęciach nie wygląda, może uda mi się zrobić jakieś bardziej oddające stan faktyczny. Ale jeśli jest aż tak źle to dupa bo nawet kalek nie mam jakbym chciał go zmywać, chyba że może zimowym kamo go machnąć bo nie ma nic w instrukcji z jakiego okresu jest.
 4. Idąc za radą, trochę go porozjaśniałem, na szczęście, bo po wstępnym brudzeniu strasznie "ściemniał".
 5. Ale to już olejami chyba raczej spróbuje, no poza nitami i zawiasami, te to akrylem przejade.
 6. Za radą Kolegi Markuz zabrałem się za poprawienie paskudnej modulacji, zacząłem od 38T. Mam nadzieje że jest lepiej. Model potraktowany niebieskim filtrem, łoszem z AK panzer grey i brown. Zdjęcia tylko wykadrowane w paincie, gimp-a dopiero się staram naukać, jak i zbieram się do zakupu porządnego oświetlenia, ino ceny serce bolą.
 7. METYS

  Zakupy... Cz.4

  Do tego 500+ i miałbym komplet nowych dobrych letnich, jak o tym myśle to sam się nienawidze 😅 .
 8. Witam, Panowie chce zanabyć Sd.Kfz 222 z ICM, zastanawiam się tylko który zestaw luf do mg 34 wybrać: https://www.hobbysta.pl/zestaw-luf-czolgowych-karabinow-maszynowych-p-13544.html czy https://www.hobbysta.pl/zestaw-luf-niemieckich-karabinow-maszynowych-mg34-p-63966.html
 9. Fakt, nie widziałem tego PZ-a, zmywam swój i kombinuje od nowa. Musze tylko potrenowac bo straszny odkurz dzisiaj miałem, nie wiem czy troche farba za "cienka" nie była bo ciśnienie na jakieś 10-12 psi było.
 10. Tak sobie dłubie oba "stworki" równolegle, oba z dorzuconymi metalowymi lufami, i to jedyne waloryzacje. Oba do nauki modulacji posłużyć mają 😁 Już widze że troche popoprawiać będę musiał !
 11. Położyłem kolor i troche wycieniowałem, choć po zamknięciu kadłuba mija się to z celem bo nic kompletnie nie widać 😏 Dalsze malunki to już pędzlowanie będzie.
 12. METYS

  JS-2 TAMIYA 1/48

  Pora "odgrzać kotleta" 😁 Dziś pomalowany russian green a delikatnie rozjaśniony z dodatkiem interionr green. Pierwszy kontakt z aero po prawie 4 latach i kompresor od Pana Adama, dobry aerograf, odpowiednie ciśnienie i dobrze rozcieńczona farba i pierwszy raz malowanie sprawiło mi frajde! Jednak warto inwestować w sprzęt a nie iść po kosztach. Myśle że wieczorem zabiore się za pędzlowanie 😉 A tu małe porównanie.
 13. Wykonanie powalające 😲 tylko fajnie by było gdybyś wstawił fotki z większą ilością światła. Powaliło mnie zbliżenie na "nos" miga, fotka 10, genialne. Tylko nie rozumiem jak pilot pożegnał się z życiem skoro ani maszyna nie zniszczona ani dziur po kulach na wysokości kabiny, no chyba że zawał 😉 no i kto zamkną tą owiewke? No chyba że to co w tych ciemnościach wygląda na grób, nim nie jest.
 14. Skłaniam się bardziej do łaciatego, choć ostatnio widziałem zdjęcie pięknie styranego czarnego, i tak się zastanawiam czy na nim nie poćwiczyć takiego malowania. Jeśli o kokpit chodzi to CMK pojawił się jak już zestawowy miałem ogarnięty i częściowo wklejony.
 15. Ciąg dalszy zmagań. Tablica malowana rubber black i nato black z Tamki a następnie przetarta rozjaśnioną bielą nato black. Klapy podwozia pocienione i oklejone blaszkami oraz poskładany do kupy i machnięty czarnym silnik. O ile sam silnik wygląda ładnie i jest dobrze zdetalowany, o tyle nie rozumiem czemu CMK pozbawiło możliwości pokazania jego spodu. Moim zdaniem jest to największa wada zestawu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.