Jump to content

hampel08

Members
 • Posts

  133
 • Joined

 • Last visited

Reputation

37 Excellent

Personal Information

 • Location
  Ostrów Wielkopolski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak to się prezentuje po podklejeniu hipsem, dalsze korekty myślę już ze szpachlą
 2. To już jest po nałożeniu elementów 20b właśnie, a tej prawy błotnik bardzo odstaje. Siadam do warsztatu i spróbuję rozwiązać temat hipsem - trzymajcie kciuki
 3. Powoli do przodu, dzisiaj szlifowanie kół: i łączenie kadłuba.. no i tutaj pojawił się problem ze szparami na klapie silnika. Są dosyć spore, możecie doradzić jak to rozwiązać? Tylko szpachla czy polecacie inną metodę?
 4. Historycznie wyglądają OK, poniżej przykładowa foty:
 5. @knoor ja w zestawie mam takie koła - są ok?
 6. Jakie konkretnie uproszczenia? Składałem T-60 z mistercrafta, poprawek się nie boję Te zestawowe gąski maluje się "normalnie" tzn podkładk i farba czy trzeba w inny sposób? Maluję pędzlami.
 7. Witam szanowne grono - otwieram warsztat dla modelu T-34-85 w skali 1:35 od Zvezdy. Ciekawostką jest to, że model dostałem od kolegi z pracy, który wygrzebał go ze strychu po jakichś 20 latach leżenia. Sam model jest produkowany od 1993 do ... ? właśnie z mojego wywiadu wynika, że chyba nadal robią go w tej formie tylko, że w reboxach. Brakuje w nim instrukcji co już zostało rozwiązane z pomocą scalemates.com, podejrzewam, że będę musiał zakupić kalki bo te zestawowe po tylu latach mogą się nie nadawać do naklejenia. Poniżej oczywiście zdjęcia, zacząłem już kleić wannę. Ktoś z Was kleił ten model, może coś doradzić jakich błędów się ustrzegać? Dla mnie zagadką są gąski - jest to mój 2 model czołgu więc nie spotkałem się jeszcze z gumowymi... Jak to pomalować?
 8. Puszeczka od dawna opróżniona, służy jako materiał pod blaszki
 9. Jasne, ale ja jestem otwarty na wszelakie uwagi więc nie mam tego za złe wiem, że można by z nich wycisnąć o wiele więcej. A przy okazji pochwalę się jak wygląda mój warsztat od 28 maja.. na świat przyszła córcia Hania i tak sobie działamy
 10. @M.A.V. teraz wygląda tak po ujęciu kilku krzaków @mandrivecs z figurek sam nie jestem zadowolony, a cieniowanie robiłem panel linerem brown od Tamiya. Nie chcę się tłumaczyć ale to moje pierwsze figurki i na dodatek w 1:48, obecnie pracuję nad figurantami w 1:35 do innej podstawki i obiecuję, że tam takich błędów nie będzie
 11. @mandrivecs masz na myśli figurantów czy bardziej samą dioramę?
 12. Jak teraz patrzę to chyba za dużo tych kępek, odejmę kilka i powinno być git Mundur kolor bazowy Vallejo Dark Sand 70.847 a camo Tamiya Earth Brown.
 13. Diorama zakończona, galeria dostępna tutaj:
 14. Dzisiaj zakończyłem prace nad pustynną dioramą z operacji Herrick. Westland Lynx AH-7 z ekipą quadowców podczas załadunku amunicji. Skala 1:48 od Airfix. Sama diorama wykonana w całości samodzielnie oprócz krzaczków z Paint Forge. Warsztat tutaj:
 15. @mandrivecs dzięki! @M.A.V. planuje wash akrylowy zrobić z tej hataki co malowałem skały, powinno być ok ? wleci w zagłębienia i powinien zrobić odpowiedni efekt głębi EDIT: Pierwsza warstwa poszła. Lekcja na przyszłość - jak kładziecie warstwę piasku od szynszyli grubszą niż 2 mm, to przed malowaniem warto położyć podkład/zagruntować (przy aero pewnie nie) przy pędzlu wpija farbę jak szalony ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.