Jump to content

Versatille

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oki. Spróbuję w takim razie nałożyć w sumie 3 warstwy tego X22. Zmykam malować. 😊
 2. Wash nakładam na całą powierzchnię skrzydła samolotu po czym przecieram wash po 5 minutach na sucho płatkami kosmetycznymi aby wash wypełnił nie tylko linie podziału ale został częściowo też na panelach skrzydła.
 3. Mam też Sidolux ale chciałem profesjonalnie i nałożyłem na razie ten X22.
 4. Tak. Przed jego nałożeniem rozcieńczyłem go Laquer Thinnerem bo był gęsty. Nałożyłem jedną warstwę tego bezbarwnego.
 5. Kupiłem bezbarwny X22 od Tamiya i wash Mig też go rozpuszcza. Czy zostaje Sidolux do drewna?
 6. Tak. Pytałem. Ale wcześniej stosowałem lakier bezbarwny od Vallejo i napisano mi tutaj że za słaby i się rozpuszcza. Polecono zamienić na Tamiya i kupiłem X-22. Ale problem dalej występuje. Wash rozpuszcza to co pod nim.
 7. Cześć Wam. Jestem na początku przygody z modelarstwem i buduję swój pierwszy model. Pomalowałem go farbą olejną Tamiya z serii XF po czym nałożyłem jedną warstwę lakieru bezbarwnego akrylowego Tamiya XF-22 rozcieńczając go Laquer Thinnerem od Tamiya bo był gęsty. Po nałożeniu washa od Mig i odczekaniu 5 minut przecieram go ale rozpuszcza on lakier bezbarwny i lakier bazowy. Co robię nie tak? Może to kwestia tylko jednej warstwy lakieru bezbarwnego? Dziękuję za odpowiedzi.
 8. Dziękuję za odpowiedzi. To mój pierwszy model i nie wiedziałem że Vallejo jest za słaby pod washa. Zapewne jest dobry ale na wykończenie modelu. ☺
 9. Dziękuję za odpowiedź. Jaki lakier bezbarwny byłby polecany pod ammo?
 10. ześć Wam. Jestem na początku przygody z modelarstwem. Mam problem z nalożeniem washa na swój model samolotu. Najpierw pomalowałem go farbą olejną Tamiya. Potem nałożyłem lakier bezbarwny błyszczący Vallejo Gloss Varnish. Następnie używam washa olejnego od Ammo Mig i tu jest problem. Podczas próby rozprowadzenia washa zmywa on lakier bezbarwny i także farbę olejną pod nim. Co robię nie tak jak należy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.