Skocz do zawartości

Ferrari 612 Scaglietti by Micky


Micky

Rekomendowane odpowiedzi

Emano. Dzisiaj skromnie, ale zawsze coś Fotki i komenty:

 

Silnik sklejony i pomalowany na 80%, bo brakuje tylko jego górnej części

silnik1-1.jpg

silnik3-1.jpg

silnik2-1.jpg

silnik4-1.jpg

 

Przy tłumikach (których jeszcze nie ma) dałem kalkę imitującą siateczke, chociaż bardziej karbon przypomina

kalka.jpg

 

No i zużyłem trochę podwozie (wkońcu to nie nówka z salonu ) za pomocą dużego pędzla, wacika do uszu i takiego specyfiku:

tamiya1.jpg

tamiya2.jpg

podwozie.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko jest zwashowane prócz pokryw na zawory. Mam taki du*iaty aparat, że wogóle szczegółów nie oddaje Tak więc zwas:bip:e jeszcze tą pokrywe i przypale kolektory :P (nie mam Tamiyi D, ale dam sobie rade ) i postaram się zrobić bardziej konkretne fotki

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zawiodę(uciesze ) Was, że dziś nie ma upa, ale malowałem ostatnio obudowę silnika z pojemnikami na filtry powietrza (wiadomo o co kaman) no i musze pomalować tylko jedną rzecz w tym czymś aero, bo reszta była maźnięta pędzlem by uzyskać chropowatość odpowiednią. Ogólnie myślałem nad miejscem dla Feraśki no i wymyśliłem Ściana + plakat + na to antyrama z pleksi, a pod tym półeczka na model

Zakupiłem więc na allegro taki plakat i na nim będę się wzorował z kolorami:

plakat.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej się robi . Co do brudzingu, też tak jakoś nie pasuje mi brudny silnik do ferarki ale ogólnie sam silnik mi się podoba i wiadomo że każdy silnik predzej czy później troche sie przybrudzi wiec chyba dobrze robisz że go tak zostawisz:). Pomysł z wyeksponowaniem auta również mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, po długiej świątecznej przerwie Ostatnio troszkę porobiłem i chcę pokazać co dokładnie. Standardowo komenty przy fotach:

 

Pomalowałem do końca most(w makro nawet paprochy wyglądają jakby wszystko miało fakture papieru ściernego )

most.jpg

most2-1.jpg

 

Kierownica także pomalowana, ale dotknąłem ją pachulami z revella 99 (aluminium) i do poprawki...

kierownica-1.jpg

 

Przypaliłem także tłumiki za pomocą suchego pędzla (Humbrol French Blue oraz Bloode Red MM + International Orange MM + Luna Yellow MM)

przypalenie1.jpg

przypalenie2.jpg

Ten niebieski w realu troche jaśniejszy jest (nie wiem o co kaman)

 

Silnik z washowałem do końca, a kolektory przypaliłem suchym pędzlem:

engine1.jpg

engine2.jpg

engine3.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji "o co kaman" - do obróbki fotek przed umieszczeniem na forum polecam darmowy program Picasa3 - mnóstwo przydatnych funkcji a wśród nich np. automatyczny kolor, automatyczny kontrast, temperatura kolorów, wyostrzenie, przycinanie. Wielu Twoim fotkom te zabiegi bardzo by pomogły - pozwoliłem sobie na małą prezentację

engine1-1.jpg

przypalenie2-1.jpg

przypalenie1-1.jpg

W przypadku ostatniej fotki widoczne jest ziarno ale ja "miałem do dyspozycji" kopię a nie oryginał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu sam bawiłem się w Photoshopie w Virtual Tuning, obróbke zdjęć, ale nie pomyślałem o tym wogóle Jakoś mnie przyćmiło Dzięki za rozjaśnienie tej ogólnie dość słabej fotki z 1 tłumikiem

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam, po baaardzo długiej przerwie od modelowania (musiałem odpocząć, ale oprócz tego miałem dużo innych wydatków ważniejszych od modeli). Pamiętacie jeszcze tą 612-tke ? Jedyne co zrobiłem przez ten czas to pomalowałem całą kaste, ale i tak musiałem ją przeszlifować i teraz będę poprawiał. Skończyłem fotele i spasowałem wnętrze, które będę malował. Następna rzecz to okablowanie silnika, którego zdjęcie daje jako jedyne:

 

DSCN5689.jpg

1-2.jpg

 

Zapraszam do komentowania(pomimo tego, że za bardzo nie ma co )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Micky jak tam prace z ferrarką?

przejrzałem twój warsztat post po poście, i czekam na więcej! Zdjęcia foteli, kasty... dawaj dawaj !

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem tego modelu i planuje mały skok w bok od pancerki, stąd moje zainteresowanie

Pozdrawiam i jeszcze raz: więcej fotekkkkk!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jutro lub pojutrze będę malował całe wnętrze, bo już jest spodkładowane, tak więc jak skończe to dam fotki Do tego musze kupić polistyren 1mm gdzieś (bo u mnie w modelarskim te pajace nic nie mają) i zrobić część nadkola dosyć dużą, która mi się straciła gdzieś... Hmm postaram się dać dziś/jutro zdjęcia złożonych kół z tarczami. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.