Skocz do zawartości

Bergepanther frühe version - ICM 1:35


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dawno, ale to dawno nic nie pokazywałem na forach. Tzw. "życie" mnie pochłania, a w nim modele

Po ostatnich przemyśleniach i podsumowaniach uznałem ostatnie 12 miesięcy za bezowocne próby postawienia kolejnych kroków w rozwoju mojego warsztatu, praktycznie był to nieświadomy "modelarski letarg". Na szczęście docieram do punktu zwrotnego i mam nadzieję stawiam kroki tym razem w stronę jakości i zdobywania nowych umiejętności modelarskich...

 

Wracając do tytułu tegoż wątku, chciałbym przedstawić mój pierwszy po dłuższej przerwie model, myślę wart pokazania w szerszym gronie. Jest to model bergepantery, czyli pojazdu zaplecza technicznego, wykonałem go z częściowo sklejonego zestawu ICM'u, który szczerze polecam. Nie przypuszczałem, że ICM robi dobre te panterki, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ! Akcesoria na kadłubie to mieszanka, żywic i plastików m.in. Verlindena, Tamiyi, Italeri i Dragona.

 

Oto ona:

UWAGA! Aparat strasznie rozjaśnia mi kolor bordo, czyli imitację minii. Jak widać kolor bardziej przypomina barwą rosyjskie gwiazdy...

 

th_DSC01224.jpgth_DSC01225.jpgth_DSC01226.jpg

 

th_DSC01227.jpgth_DSC01228.jpgth_DSC01229.jpg

 

th_DSC01230.jpgth_DSC01231.jpg

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Przemku, osobiście mam mieszane odczucia, modelik trochę zbyt monotonny kolorystycznie, nie wiem może to wina zdjęć tak jak w przypadku mini. Niektóre zacieki na przedniej płycie niezrozumiałe dla mnie (zaczynają się w połowie pancerze) Lina czyściutka jak nowa (chyba, że to celowo), na 4 zdjęciu na beczce wash prawdopodobnie wyciągnął na widok niewyszlifowane łączenie?

Ogólnie przyjemny modelik ale widać przerwa zrobiła swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...wrzucić wszystkiego sporo, to niesztuka, wiem bo sam mam ten dylemat w pewnym modelu.

Określenie jego "tu i teraz" poprzez graty pewnie nieco by go uatrakcyjniło, w chwili obecnej to taka przejściówka "lanczowo/łorkowa".

 

Na pewno, model jest miejscami super do rany go, miejscami bardzo nierówny.Spekulując po pewnym czasie miałeś dość i kilka miejsc zrobiłeś by "były".

 

Zerknij na tą wyeksponowaną beczkę, mam nadzieję że na fotkach to dojrzałeś ;)

 

Lina - to tez widać.

 

Brak mi kolorów, na rurach wydechów - dość schematyczny i jednolity

 

Kwestia zaślepienia budy.Kolorowość, a właściwie jego dobór to już indywidualna kwestia modelarza, na pewno zgaszenie pigmentem tych dech nieco by je scaliło.Oczywiście co mnie się średnio podoba to nieistotne.

 

 

Jeśli miałbym finalnie ocenić -teraz jest w miarę, może być super.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.