Jump to content

Spitfire MK.IXc


Szymeeeek
 Share

Recommended Posts

Na podstawie tych zdjęć mogę przyczepić się do malowania. Nie pasuje mi zieleń. Może to zdjęcia... Ale wygląda, jakbyś malował Humbrolem 30, który w wielu instrukcjach pokutuje jako właściwy. Malowałeś pędzlem? Zdaje się, że na płatach widzę smugi. Sama forma kamuflażu też wydaje się niezbyt właściwa. Chciałeś oceny, to ją masz. Ale każde początki są trudne, więc błędy początkujących są wybaczane. Nie bierz tego jako przytyk, ale powiedzmy jako radę starszego kolegi po fachu . Jak będziesz malował plamy, użyj szablonów. można je zrobić z ksero instrukcji powiększonej do odpowiedniej skali. Jeśli malujesz pędzlem, używaj przy dużych powierzchniach pędzli płaskich o bardzo miękkim włosiu, a farbę nałóż przynajmniej dwukrotnie kładąc warstwy "na krzyż". W takim przypadku farbę należy rozcieńczyć, a szablony zrobić z taśmy maskującej (ja używam malarskiej). Przy malowaniach plamistych stosuj zasadę malowania :ciemny na jaśniejszy. Pomaluj całą górną powierzchnię kolorem jaśniejszym kamuflażu, później za pomocą szablonów nałóż ciemniejszy.

Link to comment
Share on other sites

nawiązując do wypowiedzi fiedotow'a zielony to humbrolek nr 30 taki jak zaleca airfix(jest tak napisane w instrukcji) a kamuflaż też tak jak zaleca airfix były 3 wersje malawań.Farbki były rozcieńczane w proporcji 1-farba do 2-rozcieńczalnik.

Link to comment
Share on other sites

„Siakiś taki” troszkę za dużo żółtego na śmigle dałeś , ale każdy kiedyś zaczynał , do maskowania polecam plastelinę techniczną , efekt do zobaczenia w mojej galerii.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj poszukać masy blue tack to chyba to samo tylko i inna nazwa i produkcja innej firmy!Ja swoejgo pattafixa zakupiłem w modelarskim!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.