Skocz do zawartości

Mercedes Actros 1:24


Szakal85

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że już dawno miałem coś wstawić na warsztat, i że udało się odłożyć trochę grosza, no i trafiła się okazja, nabyłem zestaw Ducati, z którego w moim projekcie wykorzystany zostanie ciągnik. Naczepa może posłuży w przyszłości do innego projektu. Zamysł jest następujący, stworzyć zestaw MB Actros + wanna.

 

a8ae91a285df108bmed.jpg

3b872fe04d8e2ebamed.jpg

 

Do tej pory udało mi się złożyć ramę modelu, częściowo silnik, przednią ośkę i tylne zawieszenie. Skróciłem też piasty(moje pierwsze skracanie piast). Zdjęcia wrzucę jutro, tak więc dopiero jutro będzie wam dane poznęcać się nade mną. Do was mam jedynie prośbę gdyby ktoś miał zdjęcia z okablowaniem ramy i silnika to byłbym wdzięczny. Szukałem tego ale do tej pory znalezione zdjęcia mnie nie zadowalały. Potrzebuję "łopatologiczne" schematy. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już miałem wątpliwą przyjemność poznać co to znaczy brak fotgrafii okablowanej ramy czy silnika.Model bardzo fajny czekam na zdjęcia z prac no i oczywiście życzę

zadowalających zdjęć ramy i silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zestawu to jestem okrutnie zawiedziony wykonaniem naczepy a dokładnie pójściem na łatwiznę i wykonanie szczątkowej ramy. Jedynie co cieszy to low decki (chyba tak to się pisze) czyli małe kółeczka Na pewno posłużą w przyszłości do jakiejś samoróbki. Co do spasowania elementów w ciągniku to póki co nie narzekam. Daje się złożyć elementy do kupy No a co do silnika to jak nic się nie znajdzie zostaje mi zajrzeć jutro do tyłka w autobusy (mamy dwa merce 303 na podwórku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co do silnika to jak nic się nie znajdzie zostaje mi zajrzeć jutro do tyłka w autobusy (mamy dwa merce 303 na podwórku).

 

Raczej v8 tam nie znajdziesz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V8 jest dłuższa od V6 tylko o 2 gary resztę chyba mają taką samą rurki itp biegną tak samo to jeden gwint. No ale 303 też są z silnikami V8 tyle że jakoś mułowato te wersje chodzą, wiem bo miałem okazję takim autobusem jechać. Wielka krowa bez mocy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry zupy masz wyciągnięte do przodu nad klapę ale reszta, czyli orurkowanie silnika powinno biec tak samo. Z resztą wezmę aparat i porobię kilka fotek, może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.