Skocz do zawartości

pierwsza diorama - pomoc


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu coraz częściej zaglądam do tej części forum i coraz bardziej kusi mnie zbudowanie dioramy. Problem polega na tym, że kompletnie nie mam wiedzy na ten temat, nie mam też żadnego pomysłu. Chciałbym, żeby diorama nie była jakoś bardzo skomplikowana jak na początek, ale żebym mógł poznać większość potrzebnych technik, oraz żeby była poprawna historycznie.

Czy mogę liczyć na czyjąś pomoc?

 

wymyślając temat powinienem kierować się zdjęciami, a może częściami które chciałbym na niej umieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zabieram sie do utworzenia pierwszej dioramy. Osobiscie wydaje mi sie ze najlepiej jest zrobic ja z ramki od zdjecia na przyklad. Na niej zolnierz czy dwoch + bloto, krzaki, kamyki itp. Bedzie na pewno dobrze wygladac taka mala diorama. Najlepiej na poczatek sie sugerowac dioramami innych. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka od zdjęcia, to nie jest najlepszy pomysł. Diorama, lub winietka w czymś takim, "wygląda jak piaskownica" (to ostatnie, to cytat jednego z kolegów oceniających jedną z moich prac w takiej właśnie otoczce).

Obramowanie najlepiej wykonać z listew przypodłogowych, np. takich http://www.drew-lux.pl/oferta,18,Listwy-przypodlogowe-sosnowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka od zdjęcia, to nie jest najlepszy pomysł. Diorama, lub winietka w czymś takim, "wygląda jak piaskownica" (to ostatnie, to cytat jednego z kolegów oceniających jedną z moich prac w takiej właśnie otoczce).

Obramowanie najlepiej wykonać z listew przypodłogowych, np. takich http://www.drew-lux.pl/oferta,18,Listwy-przypodlogowe-sosnowe.html

 

Zle to powiedzialem. Mowiac ramka na zdjecie mialem na mysli ramke o wymiarach przynajmniej 30x50 z drewnianym obrawowaniem, ktora sie wiesza na scianie... - wlasciwie jest to ramka na obraz niz zdjecie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nie najlepszy pomysł. Ramka pod obraz spowoduje iż cała podstawka będzie "w głebi" a nie wyeksponowana.

Takie przykłady z własnego podwórka:

Pierwsza wersja podstawki:

th__MG_1634.jpg

A tu już po zmianie:

th_IMG_6285.jpg

 

Sam oceń które lepsze. Niewiele pracy trzeba w to włożyć, a efekt o wiele lepszy, niż ramka pod zdjęcie/obraz.

 

EDIT: Edytowałem zdjęcia, gdyż znalazłem lepiej obrazujące o co mi chodzi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mPL. w pierwszy moim poście w tym temacie napisałem. Samoróbka z listew przypodłogowych. Klejone klejem do drewna, a na koniec pomalowane lakierobejcą w kolorze ciemny buk.

Tremac taki "Konik polny" Krzyżówka Dragon'a i Trumpeter'a, z dodatkiem CMK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.