Skocz do zawartości

[In-box] T-34/85 Mod. 1944 Late Production Dragon 1/72


Aleksander Zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Oto obiecany w wątku z prac w stalowni Bytom opis jednego z serii Dragonowskich teciaków.

 

40f405965a54782b.jpg

 

Po otwarciu pudełka znajdujemy osobno zafoliowane dwie wypraski z elementami modelu, wannę kadłuba i kartonik na którym są w woreczkach: koła; liny; blaszka fototrawiona i osobno umocowane gąsienice. Wszystkie elementy odlane bardzo czysto i bez przesunięć. Jakościowo oceniam model na przyzwoitą 5, ale nie 6. Ocenę zaniżam za:

- odlane z wanną wahacze, szkoda że przy tak fajnie miękkich gąsienicach nie można ustawić zawieszenia w różnych pozycjach. No chyba, że komuś chce się ciąć;

- koła w których otwory ulgowe są pełne i trzeba je wiercić;

- no i podejrzewam też, że na sześć malowań danych w modelu, tylko jedno lub dwa będą się zgadzały z tą wersją. To jest moje doświadczenie z poprzednich czterech modeli;

- ostatnie i najważniejsze, jak na produkt XXI wieku, model mógłby być ogólnie lepiej spasowany, gdyż są elelmenty typu klapa tylna i mały otwór w niej do rozrusznika, które pasują tak sobie, podział i dokładność wykonania zbiorników zewnętrznych też jest nie najlepsza.

teraz czas na parę fotek, które ze względu na pogodę są takiej sobie jakości (musiałem używać flesza):

 

43b14458fab1dc7fm.jpg

 

726316419885b6cdm.jpg

 

7f2ad47d89efd1cbm.jpg

 

Pozdrawiam Teciakomaniak

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witaj Teciakomaniaku.

Mamy w Kraśniku także teczkomana. Jest bardzo ciekaw kolsjnych wersji, typów związanych z tematem T-34. Obecnie posiada zrobionych ponad 30 modeli tylko w skali 1:72, na wysokim poziomie. Na pewno będzie chciał nawiązać kontakt z kimś bo zaczyna mu brakować tematu. Fotki modeli T-34 Darka W. w niedalekiej przyszłości. Poszukuje zdjęć czołgu stojących jako pomniki i nie tylko. A także miejsc gdzie można spokojnie odwiedzić i obfotografować do kolekcji albumowej.

Czy ktoś z modelarzy i nie tylko może podać miejsce postoju T-34.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w pobliżu twojego zamieszkania jest przypadkiem jakas biblioteka /czytelnia wojskowa ?bo ja na taką trafiłem : pomoc, unikalne książki, np Magnuskiego, cisza ,spokój miła obsługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.