Skocz do zawartości

Nissan 350Z tuning:)


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w galerii mojego nissana 350 Z:

Z modelu jestem zadowolony ale mogło być lepiej.

Warsztat: viewtopic.php?t=18475

Zadaję sobie sprawę z kilku niedoróbek i błędów. Największym i od razu rzucającym się w oczy jest krzywe połączenie błotników z przednim zderzakiem i lampami. Próbowałem to naciągać ale bez większych efektów, prawdopodobnie na złączeniach w środku pozostało za dużo lakieru. Teraz już niemożliwe jest rozklejenie i poprawienie więc tak musi zostać drażniąc moje oczy ( z tego powodu myślałem by temat zatytułować nissan po dzwonie ) . Jest to mój drugi model złożony kiedykolwiek, dlatego proszę o łaskę w komentarzach

Dobra foty:

100_4436.JPG

 

100_4437.JPG

 

100_4443.JPG

 

100_4446.JPG

 

100_4448.JPG

 

100_4456.JPG

 

100_4457.JPG

 

100_4458.JPG

 

100_4459.JPG

 

100_4462.JPG

 

100_4463.JPG

 

100_4465.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś usunąć resztki pasty polerskiej z linii podziałów i zakamarków np. nawiewów w przednim zderzaku.

Odprysk bezbarwnego przy dolnej krawędzi przedniego zderzaka zalej lakierem i po wyschnięciu nadmiar spoleruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu

Według mnie jak na drugi model jest bardzo dobrze. Co do spasowania zderzaka to zapomniałeś o jednej z najważniejszych zasad która mówi- "trzy razy przymierz, raz przyklej" wtedy na pewno było by lepiej. Lakier według mnie całkiem niezły, trochę gorzej wyglądają linie wydaje się że są bardzo nierówno pomalowane. Trochę razi mnie dziura po tablicy rejestracyjnej, przydałaby się tam jakaś blacha, choćby wydrukowana na papierze. Widzę że kolega zastosował moje rady co do przednich świateł, mam nadzieje że się podobają Jeżeli masz zamiar eksponować model z otwartą maską to radzę wymienić wykałaczkę na igłę, najlepiej taką z wenflonu jeżeli miał by kolega gdzieś dostęp.

Myślę że niema teraz co narzekać tylko brać się za kolejny model, myślę że DeTomaso wyjdzie jeszcze lepsze , a są może jakieś plany na kolejny po nim model?

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3 Dzięki . Narazie plany razie obejmują trabanta ( metalowy, nie mam pojęcia co za skala ma 6 cm długości) wersja polizei z przyczepką. Przerobie go sobie na culta A potem pierwszy samolot.Później nie wykluczam niczego. Chce spróbować wszystkiego co się zowie modelarstwem . Z powodu mojego zawodu a jestem elektromechanikiem w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji ( udaje że naprawiam autobusy ) marzy mi się jakiś model autobusu. Ale chyba niema nic oprócz skali 1:87:(

P.S

Wracając do zderzaka przedniego to trochę schrzaniłem, wiem. Ale dzień wcześniej na manguście wbiłem sobie nóż do tapet w kciuk, tak ze 3 cm to dosyć sporo i byłem tak zły na cały świat, że się pośpieszyłem. Co do linii to ja je robię zwykłą farbką plakatową może dlatego tak wyglądają.

Ramka pod tablice gdzieś była ale tamtego dnia fruwała jak kilka innych części po pokoju i gdzieś się zawieruszyła.

 

myeti zgadza się przód mi nie wyszedł ale myślę że już w następnych moich modelach będzie lepiej. Już teraz wiem, że czasem lepiej odpuścić niż robić coś na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie uzyskuje taki polysk lakieru ?

 

Aby dowiedzieć się dokładnie lepiej zapytać doświadczonych kolegów. Ja robię to tak, że matuje polakierowany model najpierw papierem 2000 ( na mokro) potem wycieram wszystko do sucha sprawdzam czy wszystko jest równo zmatowane ( zawsze coś umknie ale...) jeżeli są jakieś poprawki to poprawiam delikatnie na sucho( naprawdę delikatnie) a potem poleruje długo i namiętnie:) zwykłą pastą tempo ( dwa, trzy razy). Nie używam past Tamiyi, ale na pewno po użyciu tamtej pasty efekt jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat polerowania był wałkowany wielokrotnie na forum. Warto użyć opcji "szukaj" .

W skrócie:

1. Lakierowanie

2. Szlifowanie na mokro pap 2000

3. Polerowanie pastami - od najgrubszej do najdrobniejszej ( Tamiya, Gunze, Finishers itp)

4. Mycie z resztek pasty

5. Składanie modelu

6. Woskowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.