Skocz do zawartości

[W] M3A3 Stuart ze stajni Mirage.


Polak92

Rekomendowane odpowiedzi

Model bardzo fajny,oczywiście w 1:72,dostanie malowanie z Birmy.

 

Początki (już nie pamiętam kiedy to było).Najwięcej problemów sprawiło mi dopasowanie górnej części kadłuba z wanną.

4cd91585c1101e51m.jpg

 

Kolejny etap, tutaj już mniej problemów.Widać początki wieży,podwozia,a na kadłubie kolejne detale takie jak wlewy paliwa itp.

5c9edab3518b06ecm.jpg

 

Model uzupełniony o kolejne detale na kadłubie,zostały również zamontowane wózki podwozia.

64e332136501711am.jpg

 

Kolejne etapy jutro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za małe opóźnienie,a więc do roboty. Na kadłubie nic sie nie zmieniło, tylko dodałem spawy(chyba ich nie widać).

dc2fb0ec378d1491m.jpg]

e78e2d1c0fa4fcf2m.jpg

 

Chyba problem każdego modelu Mirage czyli jamy skurczowej,do tej pory jej nie zaszpachlowałem.

21eed8e18e0abda7m.jpg

 

No i stan dzisiejszy.Pomalowane bandaże kól na jednej stronie,wyżłobiony wlot powietrza,dodane uchwyty na wierzy i podstawa anteny.

2bc112c4bed4319em.jpg

0f487bc609fc60afm.jpg

50b9501116f364fem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

nono...kibicuję do końca. Jestem ciekaw efektu końcowego. napisz proszę w jaki sposób zrobileś fakturę odlewu na jarzmie? czy posmarowałeś całość klejem i uderzałeś ściętym twardym pędzlem?

Zastanawiam sie tylko czy ktoś robi do tego modelu jakieś zestawy waloryzacyjne typu żywiczny silnik czy elementy wnętrza. Tez mam tego karalucha w poczekalni a on aż się prosi by zrobić go pootwieranego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakture robiłem szpachlą Tamiya rozcieńczoną zmywaczem do farb akrylowych Wamodu i średniej grubości i długości pędzlem, tupałem aż do uzyskania pożądanej faktury.

Czekam na twojego malucha, a zastanawiałeś się już nad malowaniem jakie dasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ja też w swoim dużym(1/35) wymieniłem lufę.Choć to co prawda AFV ale kupiłem model bez jednej ramki, akurat tam gdzie była lufa. Mój model też już na ukończeniu. Nie długo realcja zdjęciowa. A ten modelik bardzo mi sie podoba. Najgorsze są chyba narzedzia saperskie, ale chyba są one odlane razem z całością jak myslę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są chyba narzedzia saperskie, ale chyba są one odlane razem z całością jak myslę.

 

Jest dokładnie odwrotnie, narzędzia były czysto i delikatnie odlane, a dodatkowo były odzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno mnie nie było, w tym czasie skleiłem wieże do kupy oraz dokleiłem siatkę wentylacyjną.Zmieniłem także za namową kolegów z innych forów tło zdjeć z białego na niebieski.Jak są jakies babole to piszcie.

9e45f53cb3fa4f1cm.jpg

3ec807d588a070e6m.jpg

549bfcd847d15d5em.jpg

6b9cf08bb9d519b4m.jpg

84f9de0d2e98e989m.jpg

44a65b1423a3e2f1m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nieźle zaczyna wyglądać twój Stuart. Ja ten model Mirage'a skończyłem niespełna miesiąc temu. Największy problem miałem z "zębami" na kole napędzającym, które notorycznie schodziły mi do środka. W efekcie miałem kłopt z poprawnym założeniem gąsienicy. Widzę, że ty z tym problemem dałeś sobie świetnie radę. Dobra robota.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zbyt wiele się nie zmieniło, doszły wszystkie zaczepy i chwyty. Z przodu dodałem uchwyty z zestawu Revella. Do doklejenia zostały tylko przednie światła. Bambetle ułożone na sucho, ale w finalnej konfiguracji. A teraz obiecane zdjęcia.

Obraz019-2.jpg

Obraz020-2.jpg

Obraz024.jpg

Obraz9.jpg

Obraz6.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Dużo się nie zmieniło, zrobiłem tylko preshading. I mam pytanie do znawców tematu, chciałbym dobrać na niego kolor z palety Vallejo i teraz pytanie jaki będzie odpowiedni

104_2882_2.jpg

104_2885_2.jpg

P.S. wiem, że nie wyszedł idealnie no ale cóż bywa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.