Skocz do zawartości

Sturmtiger 1:48 AFV


Tremac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Postanowilem zalozyc kolejny po King Tigerze warsztat. Tym razem tak jak w temacie bedzie to model sturmtigera. Model zakupilem zaraz po tym jak sie pojawil na rynku ale po otwarciu pudla zapal drastycznie opadl. Troszke go rozgrzebalem ale kiedy przyszlo "czesac" zimmerit tymi "grzebyczkami" ktore producent dodal prace stanely na blizej nieokreslony czas. Teraz postanowilem wrocic to tego modelu i go skonczyc o ile nie pojawia sie kolejne przeszkody.

Zimmerit wykonam ta metoda.

viewtopic.php?t=19994&highlight=

 

IMG_3996.jpg

IMG_3995.jpg

 

 

Co do malowania jeszcze nie zdecydowalem

Wszelkie komentarze, pomoc jak i krytyka mile wiedziane.

pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że też sie na ten model szykuje (powoli).

Mam troche materiałów odnosnie malowania. Mysle, że na pewno cos z tego wybierzesz.

 

Oto one:

th_Sturm001.jpgth_sturm002.jpgth_sturm003.jpgth_sturm004.jpgth_sturm005.jpg

th_sturm006.jpgth_sturm007.jpgth_sturm008.jpgth_sturm009.jpgth_Sturm010.jpg

th_sturm011.jpgth_sturm012.jpgth_sturm013.jpg

th_sturm014.jpgth_sturm015.jpgth_sturm016.jpg

th_sturm017.jpgth_sturm018.jpgth_sturm019.jpgth_sturm020.jpgth_sturm021.jpg

 

Pozdrawiam

Szwagier Mistrza Polski i okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie jest z czego wybierac

Sam model nie jest skomplikowany w skladaniu tylko ten plastik jakis taki i te gasienice do niego ktorych wczesniej nie mialem okazji kleic ma ktos moze jakis patent na to jak to zlaczyc zeby bylo ladnie bo wydaje mi sie ze revell z igla nie da rady

 

Picture.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace wznowione. Na poczatek dorobilem czesciowo zimmerint oraz wymienilem uchwyty z jednej strony na wiezy Postanowilem tez we wlasnym zakresie skrecic line co nie jest takie proste jak moze sie wydawac Ogolnie calosc wyglada koszmarnie Niektore czesci troszke nie pasoja do siebie ale bede sie staral jakos to poskladac do kupy.

Wszelkie komentarze jak i krytyka mile widziane

 

Picture1013.jpg

Picture1014.jpg

Picture1015.jpg

Picture1016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj chyba nikogo nie interesuje ten temat Sprubuje jeszcze raz.

 

Model prawie posklejany zostaly do przyklejenia tylko grille,zamocowac linke cholownicza, zalepic kilka dziur oraz wykonac kuleczko na dzwigu do podnoszenia pocisku na ktore nie mam patentu. Kola i gasienica zamontowalem tylko tymczasowo zeby zobaczyc jak to sie prezentuje.

 

Picture234.jpg

Picture235.jpg

Picture231.jpg

Picture236.jpg

Picture239.jpg

Picture233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanko odnosnie gasienic. Czy wszystkie te maszyny mialy gaski do poznej wersji tygrysa? Pytam bo zdecydowalem sie na Friulmodelki ale pech chcial ze przyslali do wczesnej wersji a odsylac jakos mi sie nie chce.

Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Do modelu postanowilem dolozyc friulki z ktorymi do tej pory przyjemnosci nie mialem

Picture1615.jpg

 

Podgladajac innych tez sprobowalem domestosu + octu i po 45 minutach wyszlo cos takiego. Mam jednak pewne obawy co do tej metody poniewaz nie bardzo wiem co dalej sie z nimi robi czy jakies pigmenty, plukanki czy cos jeszcze innego.

 

Picture1616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, calkiem ladnie wyszly, jak sie je solidnie opluka w roztworze to juz po wyjeciu i przeszlifowaniu z nalotu wygladaja calkiem okazale, ja przy tygrysie dałem im jeszcze 2 odcienie pigmentow i przetarlem papierem sciernym miejsca gdzie sie wycieraly naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek za odpowiedz

Troszke poszedlem do przodu ze sturmim usunolem te nity ktore tak razily polozylem podklad z revella I tu pojawil sie problem bo do tej pory szpraja uzywalem tym razem postanowilem z aero i wyszedl tak jak by piasek byl w farbie czy jest jakis sposob aby to zniwelowac. Z akrylami tez jest podobnie czy to wina aero, rozcienczalnika czy moze reki trzymajacej "szpraj gan"?

 

Picture1693.jpg

Picture1692.jpg

Picture1694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no ladnie ladnie, kapcie tez fajnie wyszly. kąpane i pigmentowane?

 

a skrajne tylne kolo dokleiłes? bo jakas taka duza szpara jest miedzy ta czescia na ktorej sie opiera gasienica a tym grzybkiem co wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.