Skocz do zawartości

F-117A Nighthawk - Italeri - 1:72


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów z głowami w chmurach

Tak jak obiecałem prezentuję warsztat mojego pierwszego samolotu w "nowej karierze" modelarza, w podstawówce sklejałem samoloty, potem długo nic aż na 18 kupiłem sobie model ciężarówki i od tej pory siedzę w dziale cywili. Nie myślałem że tak szybko się zabiorę za ten model no ale tak mnie korcił że nie mogłem się powstrzymać, poza tym skończyłem aktualny projekt - Citroena 2cv więc można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa

 

Wracając do modelu, to on:

100_3061.jpg

 

 

Malowanie będzie takie jak to na dole, czyli "Strars and stripes" z czrnym "grzbietem":

100_3090.jpg

 

 

Tak więc teraz to co wypociłem do tej pory, nie ma tego duż bo właśnie zacząłem:

 

- Wkleiłem wloty powietrza (chyba) przy kabinie i tylne stateczniki

100_3087.jpg

 

- Skleiłem do kupy pociski (w zestawie były dwa rodzaje, ja wziąłem te większe ) i fotel pilota (elementy nie są obrobione jeszcze)

100_3089.jpg

 

- Pozbyłem się widocznych w miejscu wylotu spalin (chyba) śladów po wypychaczach

100_3088.jpg

 

 

To tyle z postępu prac, oczywiście model będę robił wedle instrukcji bo nie mam zbyt dużego pojęcia o samolotach więc wszelkie uwagi, propozycje i porady będą mile widziane i myślę że też pozytywnie rozpatrywane

Ale się rozpisałem... Na koniec jeszcze dodam że model można zrobić "w czasie lotu" bo w zestawie jest podstawka i w wersji stojącej. Ja wybrałem sobię tę drugą, czyli samolot będzie stał na kołach, klapy przedziału bombowego (tak to się chyba nazywa) będą otwarte i kabina również będzie w pozycji otwartej.

 

To byłoby chyba na tyle, jeśli macie pytania to walcie śmiało

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam komora bombowa i klapy do przeróbki. Klapy mają zawiasy na zewnętrznych krawędziach komory, a powinny mieć je w linii symetrii. Jest tak (od przodu) :

     \   /
----<=====>----       
     |   |                 

A powinno byc mniej więcej tak:

     \    /
----<======>----
       ||

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostro walczyłem z paroma elementami, wydaje mi się że efekt jest zadowalający:

100_3094.jpg

100_3093.jpg

 

Teraz jestem w trakcie malowania kokpitu, może później lub jutro wrzucę fotki

Cały czas też kombinuję z drzwiami przedziału bombowego i przegrodą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na kalki uważaj, z tego co pamiętam jak go sklejałem to chyba dwie kalkomanie blisko komór podwozia głównego nie są dobrze dopasowane. Przymierz je przed położeniem żebyś nie miał niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.