Skocz do zawartości

T-80B 1:72 Revell


Thaumaturgos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapraszam do oglądania i brania aktywnego udziału w mojej relacji dotyczącej T-80B firmy Revell w skali 1:72. Model wykonam "prosto z pudła", bardzo dawno nic nie sklejałem i muszę przywrócić sobie wprawę...

Oczywiście co się da dorobić/dodać domowym sposobem to zrobię. Malowanie które wybrałem to: Russland 81. MotSchtz Reg. Tschetschenien, 1994/95. Model malował będę Pactra-mi za pomocą pędzla. Aktualnie reaktywuje warsztat, dlatego w niedalekim czasie zakupię potrzebne mi narzędzia oraz chemię np. szpachlę... Na dzień dzisiejszy skleiłem tyle co widać na zdjęciach:

57974239.th.jpg29753962.th.jpg67059046.th.jpg53394145.th.jpg36892526d.th.jpg

 

Postaram się często dokonywać aktualizacji...

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnia aktualizacja w najbliższym czasie. T-80 musi poczekać aż zakupię farby, szpachlę itp, potrzebne mi rzeczy do dalszej pracy. W miarę możliwości zbieram też zdjęcia dotyczące T-80B ponieważ możliwe iż dodam coś od siebie.

22335441.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy, tak jak wspominałem będę malował Pactra-mi a kolory mam podane w standardzie Revellowskim, szukałem przeliczników ale niestety nie mogłem znaleźć. Chodzi mi o podanie odpowiedników tych farb na standard Pactry:

 

* bronzegrun, matt 65

* hellgrau, matt 76

* ocker, matt 88

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na moje wypociny (dosłownie), nie wiem może nie powinienem narzekać na szpachlę Humbrola (po raz pierwszy szpachluję) ale ona jest jakaś taka dziwna, trudno się ją rozprowadza i strasznie szybko zasycha...

63556022.th.jpg 71738060.th.jpg

 

Jutro postaram się popracować dokładniej nad wieżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. poradnika Payo:

* bronzegrun, matt 65 = BRAK (inne: Tamya XF-11, AGAMA B14M)

* hellgrau, matt 76 = BRAK tego koloru w spisie Hellgrau to po prostu jasno szary

* ocker, matt 88

= Pactra A96

 

Polecam metodę dobierania kolorów "na oko" wg. zdjęć oryginału. Wash-e, filtry, błoto i kurz i tak zmienią orygialną barwę.

Pamiętaj by rozjaśnić farbę przed połozeniem stosownie do skali modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża prawie ukończona. Chciałem ją odpowiednio zwaloryzować ale nie ta skala... W lufie wywierciłem otwór. Całość pomalowana A112-stką. Malowanie chodź z pędzla, osobiście mi się podoba (wygląda to jak taka prawdziwa wieża w czołgu). Na razie to tyle...

93912804.th.jpg 25878684.th.jpg 99370779.th.jpg 81900559.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.