Skocz do zawartości

Pytanko


killerman

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam pytanie. Gdy oglądałem niektóre zagraniczne fora modelarskie oczywiście, zobaczyłem że na modelach jest efekt pyłu lub błota. I właśnie chcę się zapytać w jaki sposób wy to robicie.

 

Próbowałem zrobić efekt pyłu na jednym z moich modeli ale mi to nie wychodziło więc nasunęła mi się myśl że się was o to zapytam ponieważ, jak wiecie nie jestem zaawansowanym modelarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć killerman.

Ja osobiście wiem, że można to zrobić na dwa sposoby:

1. są specjalne zestawy Tamiya do tzw. "brudzingu" (swoją drogą śmieszna nazwa), tu masz linka:

http://www.mojehobby.pl/katalog.php?pwd[6]=&sortuj=&grp=&start=&grupa_p=6&grupa_rek[6]=&aukcja=&producent=&marka=&filtr_dost=4&f_pkt=&kateg=718173

2. widziałem, że można z aero rozpylać delikatną mgiełkę na model w odpowiednim kolorze (np. w jakimś beżu. Z dużej odległości psikasz aero kilka bardzo cieniutkich warstw, ewentulanie gdzieś więcej farby nakładasz a gdzies mniej)

 

Mam nadzieje że chociaż odrobine Tobie to pomogło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paffko dziękuję za pomoc. A tak apropo twoich pomysłów słyszałem że na model jeszcze zamiast aero można kłaćś puder taki jak urzywają dziewczyny.Ale ten puder nie zdaje egzaninu.

 

A może wiesz gdzie można kupić taki zestaw wszystko w jednym?

 

Jeszcze raz dzięki.

 

 

Apropo tego wszytkiego kto wie jak zrobić efekt aderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

killerman w moim pierwszym poście miałeś linka do sklepu internetowego, gdzie można nabyć takie zestawy 3w1 do brudzenia modeli.

 

A propos tego pudru to może chodzić o suche pastele artystyczne w stanie sproszkowanym do nabycia w sklepach dla artystów ale ceny to Ci nie podam bo nigdy czegoś takiego nie kupowałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie wiem dokładnie co tej osobie chodziło jak chcesz to oto tekst:

 

Gdy chce zrobić efekt pyły na modelu używam wielu sposobów. Ale przedstawie wam jeden który znam i już nie raz wypróbowałem. Do zrobienia pyłu potrzebne są model i puder ( taki jak uzywają dziewczyny )

oczywiście w odpowiednim kolorze! taki jak chcemy zrobić na naszym modelu. Nanosimy puder pędzlem powolnymi ruchami aby tego pudru znalazło się jak najwięcej. Życze powodzenia i miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hHmmm szczerze powiedziawszy to nie wiem co mam w tym momencie powiedzieć. Pierwszy raz spotykam się z opisem brudzenia modelu za pomocą pudru kosmetycznego

Nie mogąc jednak zostawić forumowego kolegi bez pomocy zakosiłem odrobine pudru mojej matce i wypróbowałem ten sposób.

 

Może to i dobra metoda, ale mam jednak kilka zastrzeżeń:

1. Puder był dość sypki i bardziej trzymał się pędzla niż plastikowych części modelu (może to zależy od marki pudru )

2. Nakładając puder na model trzeba to robić bardzo deliaktnie, gdyż mocniejsze przyciśnięcie pędzla powoduje robienie się smug i cała praca idzie na marne.

3. Puder, z racji tego że z pędzelkiem trzeba się obchodzić bardzo delikatnie, nakłada się bardzo cieniutkimi warstwami więc jest to metoda mozolna, długotrwająca i przy okazji mase pudru rozsypuje się dookoła modelu.

 

Będąc na twoim miejscu i nie mając tak dużego doświadczenia z "brudzeniem" modeli zainwestowałbym w te zestawy Tamiya i na tym się uczył, gdyż są one dedykowane do plastiku więc nie powinno być z nimi problemu.

 

Ale to tylko moja skromna opinia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.