Skocz do zawartości

De Havilland Mosquito NF Mk. XIII/XVII 1:72 Tamiya.


GanGREEN

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynam relację z budowy tego modelu.Link do In-Box`a viewtopic.php?t=23334 Obecnie zajmuję się kompletowaniem wyposażenia wnętrza kabiny pilotów,oraz rozpocząłem już malowanie wnętrz komór podwozia głównego,i jego pokryw.97726234.jpg

72061284.jpg

 

33448796.jpg

 

17675239.jpg

 

37018531.jpg

 

54484129.jpg

 

x10sd.jpg

Malowanie wnętrza kadłuba,oraz wnętrz komór podwozia wykonywane pędzelkiem,a farba to Humbrol 78,po wyschnięciu przetarte czarnym matem tego samego producenta.Tablica przyrządów,oraz skrzynki z elektroniką pomalowane Humbrolem 33,i przetarte srebrnym kolorem(wbrew instrukcji,która sugeruje,iż czoła skrzynek z wyposażeniem elektronicznym powinny być pomalowane kolorem XF-19,czyli jasnoszarym).Poza wspomnianymi w in-boxie pozostałościami po wypychaczach,wszystko w jak najlepszym porządku,pasuje do siebie niemal idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny ślady po wypychaczach umieszczone są w mistrzowski sposób(narzekam, a są modele które takie ślady noszą na zewnętrznych powierzchniach,np kadłuba). 33336608.jpg

 

85934722.jpg

 

Tutaj akurat producentowi uwidziało się to zrobić na wewnętrznej stronie goleni podwozia głównego. 18305739.jpg

 

61741494.jpg

 

Mała przymiarka wnętrza kabiny pilotów,jak na tę skalę jest tu troszkę ciasno,lecz mimo to fotel pilota i operatora radaru prosi się o wykonanie lepszych pasów,niż te przewidziane jako kalkomania. 98899343.jpg

 

15395337.jpg

 

Kolejne przymiarki na sucho,wydaje mi się,że obejdzie się bez szpachlowania,tak to wszystko do siebie pasuje.Mam jeszcze tylko takie pytanie.Na jaki kolor pomalować wewnętrzne powierzchnie wlotów powietrza do chłodnic oleju,oraz ich wyloty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po dłuższej przerwie,niestety postęp prac niewielki.Za to w ciągu kilu ostatnich dni udało mi się znaleźć troszkę czasu aby pogrzebać troszkę przy modelu.img0005ra.jpg

Przeglądając relacje z budowy innych Mosquito zwróciłem uwagę na nieciekawą ściankę komory podwozia zafundowaną przez producenta i również postanowiłem ją przerobić,nie było przy tym nawet dużo pracy a wygląda to dużo lepiej.img0004ax.jpg

Kabina czeka tylko na wyposażenie foteli w pasy i można będzie skleić kadłub.img0010qc.jpg

Widok od spodu

img0009cz.jpg

Przy okazji życzę Szczęśliwego Nowego Roku i wielu wspaniałych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.