Skocz do zawartości

Nowy samolot


Seb@

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chciał bym sie pochwalić nowym samolotem którego kupiłem. Jest to "Wellington MK. X/XIV" w skali 1:72 Firmy Revell

 

O to fotka kartonu:

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=904525cbd7335ba1

 

Następnego dnia przejeżdżałem koło tego sklepu gdzie kupiłem "Wellingtona" i wszedłem do niego, po czym wypatrzyłem fajny zestaw "AirFix" W nim jest: 9 modeli + 10 farbek Humbrola + klej + pędzelek.

 

Modele w zestawie:

 

MITSUBISHI A6M2 ZERO

 

AICHI D3A1 'VAL'

 

DOUGLAS SBD-5 DAUNTLESS

 

GRUMMAN F6F-3/5 HELLCAT

 

COURTISS SB2C HELLDIVER

 

DOUGLAS TBD-1 DEVASTATOR

 

BREWSTER F2A-2 BUFFALO

 

GRUMMAN TBM-3 AVENGER

 

VOUGHT F4U-1D CORSAIR

 

Zdjęcie kartonu:

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=561cf21555fe33b7

 

No to wszystko czym chciałem sie pochwalić.

Dam zdjęcia jak ukończę Wellingtona i inne.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Seb@ - w jakiej jest cenie ten mega zestaw Airfixa ? I w jakim sklepie w B-czy ? Wellingtona gratuluję, sam go kiedyś nabyłem przez sentyment do Matchbox'a, boć to repack Angola. Miłego sklejania. No i czekamy na zdjęcia z budowy Wellusia

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeton Dzięki za doping :P Ten zastaw Aifix'a kupiłem w Angli. Dałem za niego 30.00 funtów. Jeśli chodzi o zdjęcia z budowy to może będą :-)

Zależy czy będzie mi się chciało

 

LIMITED EDITION !

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, że ten Airfix to nie u nas widziałem to cudo może i ciekawe ale modele..... był też zestaw z BoB i z D-Day i kosztowały po 24 funciole ale ze Sklepu Argos. Ciekawe czy można by je taniej kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie wiem czy można taniej kupić. Ale w Argosie nie widziałem takich zestawów do sklejenia. W Argosie jak sobie przypomnę to są tylko kolejki w skali H0 i inne. Nie pamiętam czy były takie modele do sklejenia. Dziś sprawdzę w katalogu.

 

Wracając do tematu. Zestawu Airfix'a nie za bardzo polecam. Ponieważ nie ma za ładnych wyprasek , tak jak inne modele z airfix'a. Wole Revell. Ale jeszcze sprawdzę modele Tamiya bo słyszałem dużo dobrego.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! A już łudziłem się, że zestaw jest zdobycia w kraju

 

Wypraski Airfixa nie należą do urodziwych, ale przez sentyment chętnie bym kupił ten zestaw. Poza lubię dłubaninę i poprawki. Pozostaje więc czekać na szansę zakupu z drugiej ręki. Seb@ - dziękuję za informacje. Jak widać post wzbudził zainteresowanie

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeton

Seb@ - dziękuję za informacje.

Proszę bardzo. Sprawdzałem w Argosie. Nie ma modeli do sklejania.

Nie wiem czy można dostać ten model w Polsce. Dam jeszcze kilka fotek wyprasek bez foli. Od razu mówię że samoloty są bardzo ( krótkie ).

To znaczy Instrukcja do 1 samolotu zawiera 5 stopni i samolot sklejony.

Sami zobaczycie na wypraskach.

 

Fotki:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/720a74e8dd378d71.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da91cd39dcf823b6.html

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja tam obstawiam TBD Airfixa- faktura powierzchni skrzydła z falistej blachy jest lepiej oddana , niż w nowym modelu Valoma , poza tym jest on lepiej sklejalny od czeskiego modelu . I blaszki Airwaves są do angielskiego TBD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.