Skocz do zawartości

Sherman M4A1 1:35 Italieri


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, w mym drugim warsztacie. Gdy moja Pantera (którą lekko mówiąc spaściłem) nabierała mocy sprawczej, zabrałem się za pracę z Shermanem italerki. Nie będę robił in boxa bo model już sklejony tylko na malowanie czeka. Dodałem do niego jakieś tobołki zrobione z chusteczki higienicznej, którą napoiłem podkładem model mastera. No i dodałem linę zrobioną z kabelka miedzianego.

Model teraz prezentuje się tak:

772cb5b78ae99259m.jpg

I tak sobie teraz myślę żeby zerwać te osłony na gąsienice i zakupić do niego coś takiego https://emodele.pl/product_info.php?cPath=12&products_id=2426. Tylko zastanawiam się czy one będą pasować do tego modelu??

A jakie są wasze opinie na temat gąsienic AFV Club-u. Opłaca się je kupować? jakiej są jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi o to, że niema sensu kupować gąsienic za 45zł do modelu który kosztował 55zł. Przynajmniej tak to rozumiem.

W takim razie co byście polecali, bo te gąski z italerki są nieprawdopodobnie sztywne i kijowo się układają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po troszkę dłuższej przerwie. Miałem duuużo nauki w szkole no bo koniec semestru, i z tego powodu aktualizowałem tematu. Na tym modelu spróbowałem zrobić shaging. Wpadłem na pomysł żeby cieniowanie na nadwoziu zrobić ciemno brązową farbą, co dało średni efekt w postaci cieniowania, ale za to w niektórych zakamarkach, ten brąz nie został przykryty farbą bazową i wygląda jak jakiś brud, albo cuś.

Wywaliłem te pełne błotniki, skróciłem tylne, i zrobiłem z blaszki te boczne listwy do montowania błotników.

714609217016840am.jpg

1f90b2bc5dc954e0m.jpg

 

Aha no i doszły jeszcze obicia. Próbowałem dojść do tego jak się robi otarcia lakieru techniką "na lakier do włosów" albo do paznokci, nie pamiętam już dokładnie. Jako że nie udało mi się dowiedzieć co? gdzie? i jak? z tym lakierem, to otarcia zrobiłem za pomocą gąbki, a dokładniej takiej czarnej twardszej pianki, i troszkę poprawiłem pędzelkiem przy włazach. Pierwszy raz próbowałem coś suchym pędzlem popracować, ale efekty raczej średnie. No i nie udało się kupić tych gąsek na allegro, więc założyłem te zestawowe, za pomocą suszarki do włosów i suer glue. I wyglądało to tak:

774e660c720e63b5m.jpg

98f7ff6cbdbe353em.jpg

5a9c24c852786febmed.jpg

ae0697665e98f743m.jpg

42342b50e85c37c1m.jpg

Potem poszedł na to sidolux. Następnie nałożyłem kalki, jeszcze raz psikłem sido, i zabrałem się za wsha. I tu rzecz stała się niesłychana. Wyszedł na jaw brak doświadczenia i praktyki. Po zakończeniu pracy z washem, zauważyłem że kalki zaczęły się, tak jak by odklejać. Chyba za cienka warstwę sido dałem na kalki. Sam nie wiem. I tu pierwsze moje pytanie: wy drodzy koledzy kalki nakładacie przed czy po washu??

W każdym bądź razie porobiłem jeszcze trochę rainmarksów, i wygląda to tak:

583b89a1b8afecf3m.jpg

Jak tylko spojrzałem na kalki, od razu wiedziałem jakie nalepić:) "Al Capone" hmmmmm

d9c2334375cddb2am.jpg

d8aad75b6ff7a480m.jpg

 

..... i jeszcze dwie foty, takie fajowe ;):

d4a8e43866b3579em.jpg

1ae1d5d97d9de15dm.jpg

 

No, i taki jest aktualny stan shermanka. Teraz na to pójdzie lakier mat, może jakieś błotko, i troszkę pigmentów co by go troszkę bandziora pobrudzić;)

I tu ponawiam pytanie kiedy wy naklejacie kalki???

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mimo że zainteresowanie zerowe , dodaje już końcowe zdjęcia shermana i figurantów masterboxa. Na figurki i mafiozę pójdzie tylko lakier matowy.

Oto wyniki pracy, mojej, ciężkiej:):

c7a5cbc667ccef7dm.jpg

13eda4a0e7ae29d6m.jpg

a421724640b3ac82m.jpg

8a2d9da35bd02700m.jpg

645308cd8df59eb8m.jpg08b1123a91bd8566m.jpg

b5643fcb3ca09371m.jpg

93641bfcb9b45ee9m.jpg

08eba3a6a6acbd0em.jpg

ebf13f6c90a06c4dm.jpg

0c378d8c979d035fm.jpg

c428f50b2595f805m.jpg

 

No na razie tyle. Planuję zrobić podstawkę, jakaś szutrowa droga, potoczek jakiś, trawka, może jakieś drzewko. Się jeszcze zobaczy, co z tego wyjdzie. Jak na razie to tyle.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że komuś sie podoba. Przyzna szczerze że troszkę zawaliłem z kalkami, widać że niedokładnie przylegają. Może to wina ze moczyłem je w wodzie a nie w płynie do kalek. A na podstawkę to trzeba będzie jeszcze poczekać, znając moje tempo to dłuuugo poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dobrze ze moczyles kalki w wodzie (powinna byc letnia).Plynow uzywa sie do zwiekszenia przyczepnosci do powierzchni i do lepszego ulozenia sie kalki do nierownoscina modelu.A kalki powinno sie klasc miedzy powlokami lakieru bezbarwnego lub sido.Ale to juz bylo...

A ogolnie model ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie mam pytanie kalki powinno się kłaść przed czy po washu??

Ja zrobiłem tak, na model poszedł sidolux, potem kalki, potem warstwa sido (nie wiem czy nie za cienka) i potem zrobiłem wash, z czarnego matowego humbrola rozcieńczonego terpentyna balsamiczną. I właśnie jak zacząłem nakładać wash i przy robieniu rainmarksów jak przejechałem wacikiem po kalce to ona się zaczęła ruszać, odklejać. Wydaje mi się że kalki powinno się kłaść przed washem żeby one też były tak jakby przybrudzone.

Sam nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.