Skocz do zawartości

Alpine Renault A110 71' Monte Carlo. Tamyia - 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

No i rozpoczynam kolejny warsztat , przez długi czas nic nie robiłem przy modelach, ale ostatnio znów wróciły chęci więc możecie spodziewać się już jakichś up-ów.

Na warsztacie ląduje Tamyiowski model Alpiny A110, in-boxa już pokazywałem, można sobie zobaczyć wszystkie części:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=24535&highlight=

Jak przystało na Tamyię wszystko idealnie pasuje, nie będzie też praktycznie żadnych przeróbek (ograniczę się chyba tylko do pasów), więc myślę że uda się dość szybko zakończyć ten projekt, chciałbym zdążyć na konkurs w Częstochowie Teraz czas na jakieś fotki:

dscf3345eo.jpg

złożyłem podstawowe części zawieszenia, kolor podstawowy całość czeka teraz na pobrudzenie.

dscf3348m.jpg

po założeniu osłon nie będzie za wiele widać, dlatego pozostawiłem zestawowe amorki. Rysy na osłonach to celowy zabieg, chciałem jakoś odwzorować uszkodzenia od otarć o trasę, nie wiem czy nie jest to trochę przerysowane, no nic zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie, na pewno wspomogę się jeszcze suchym pędzlem z metalizera żeby podkreślić te uszkodzenia.

dscf3349r.jpg

Silnik, pomalowałem go na razie w podstawowe kolory, teraz postaram się o uzbrojenie go w cały osprzęt i ślady eksplantacji.

Na początku postaram się też o wykończenie wnętrza, na razie zrobiłem tylne ściany w fotelach, wszystkie części dostały też podstawowe kolory, teraz tylko cieniowanie, podmalowanie szczegółów, do chromowanych części we wnętrzu chciałbym użyć nowej techniki

dscf3350.jpg

dscf3352.jpg

Kasta jest na razie w takim samym stanie jak widać w in-boxie, z tym że skleiłem pęknięty fragment i wyczyściłem szwy, jak tylko kupie podkład rozpocznę pracę nad lakierem.

Na razie tyle, mam nadzieję że upy będą częste, na razie nie napotykam na żadne problemy z modelem, więc może nie utknę tak jak w przypadku innych moich projektów :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miały być częste aktualizacje, więc proszę najświeższa porcja fotek:

dscf0618a.jpg

dscf0619m.jpg

dscf0620l.jpg

Praktycznie skończony silnik, zostało mi tylko dorobić rozdzielacz i kable do świec, wtedy postaram się o jakieś lepsze fotki bo na tych g... widać

dscf0624hq.jpg

dscf0625r.jpg

dscf0626s.jpg

Ale kurz

Wnętrze tutaj też pozostało dodać pozapudełkowe elementy- pasy, na zdjęciach wyszło też kilka niedoróbek, muszę poprawić.

Ze środka jestem średnio zadowolony, o ile cieniowanie materiału wyszło nawet ciekawie, to już chromy na desce niekoniecznie, przez trzęsące ręce musiałem po kilka razy podchodzić do ich malowania, więc wyszło jak wyszło.

Muszę to wszystko zamknąć w budzie żeby się nie kurzyło, może nie będzie tak bardzo widać błędów.

Na razie tyle, tak jak mówiłem do roboty rozdzielacz i pasy, później pora na kaste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie podkreślony motorek i wnętrze. Co do chromów to nie wyglądają źle. Ostatnio widziałem tutorial jak człowiek chromy we wnętrzu auta zaznaczał kredką artystyczną. Efekt naprawdę niezły, można potem zabezpieczyć lakierem. Jednocześnie znacznie łatwiej o nieposzarpane linie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bardzo ciekawy aktual Ja mam tylko takie pytanie, jak szeroko otwiera się tylna klapa silnika, jeśli się otwiera? Pytam dlatego że trąbki na gaźnikach nie mają otworów i to trochę może razić To jedyne moje ale do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że o tym wspominasz Krzychu, planowałem zrobić metalowe trąbki, ale po założeniu kasty i tak nie byłoby widać wlotów, zostało więc tak.

MartiniOCP widziałem właśnie ten tutorial, ale nie chciało mi się czekać na zakup tej kredki, więc zrobiłem je tradycyjnie, ale przy następnym projekcie muszę skorzystać z tej metody.

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że o tym wspominasz Krzychu, planowałem zrobić metalowe trąbki, ale po założeniu kasty i tak nie byłoby widać wlotów, zostało więc tak.

A no skoro nie widać wlotów to jest oki

Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.