Skocz do zawartości

Peterbilt 359 Prestige Car Transport Revell 1-25


zi3ntar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

 

Jestem na forum zaledwie od soboty i chyba wchodzę "z buta" bo spróbuję wbić się z dość ciekawym modelem jakim jest Peterbilt 359 Prestige Car Transport Revell'a w skali 1-25 i dodam, że jest to moj pierwszy truck i powodzenie tego projektu zdecyduje czy dalej się tym będę zajmował (nie ukrywam, że bardzo bym chciał).

9PrestigeCarTransportRevell125-vi.jpg

 

Revell ocenił model na 5, faktycznie elementów do klejenia jest cała masa a i wypraski całkiem przyzwoite i "niechcianych syfów" mało.

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/truckkit_instructions/revell/07432_prestige_car/

 

W związku z tym, że jestem na etapie kompletowania wszelkich narzędzi zwrócę się do was z paroma pytaniami:

 

-aerograf, wiadomo każdemu pasuje coś innego ale może jakieś sprawdzone porady co do wyboru najlepiej z kompresorkiem (budżet najlepiej jak najniższy ale nie chcę na tym mocno oszczędzać)

-jaka szpachla? nie mam tu faworyta więc zdam się na wasze zdanie

-jakie farby? do tej pory używałem olejnych ale może ktoś mnie przekona do akryli:)

 

 

jeszcze kilka pytań dotyczących samego modelu:

 

-czym najlepiej usunąć fabryczne chromy tak by usunąć wszelkie łączenia i na nowo położyć chrom

-bardzo chętnie poznał bym wasze techniki malowania i klejenia świateł (kloszy)

-okablowanie... jeżeli ktoś ma w swoich zbiorach jakieś schematy do petka 359 lub zdjęcia swoich dokonań będę wdzięczny za każde info, ja znalazłem na forum coś takiego ale każde info się przyda http://timstrucks.site.aplus.net/vacation1.htm, co najlepiej nadaje się do zrobienia okablowania?

-deska rozdzielcza, w tym modelu nie przewidziano żadnej kalki, jakby ktoś podrzucił malowanie w swoim wykonaniu będę wdzięczny

-rozrząd i wszelkie paski przy silniku, wpadłem na pomysł, żeby plastik udający paski usunąć i zastąpić go jakimiś gumkami, co o tym myślicie?

-kalki, w tym modelu z racji wieku są dość pożółkłe, macie na to jakieś sposoby poza dokupieniem,/zamówieniem nowych?

w necie wygrzebałem taki sposób: kalkę za pomocą kawałka taśmy klejącej przyklejamy w oknie i gorąco modlimy się o słoneczną pogodę :P

ponoć promienie uv są zbawienne, na jakimś niemieckim forum widziałem takie kalki "przed" i "po".

proces podobno trwał ok 4 tygodni ale efekt "po" był powalający, jeśli ktoś będzie chciał mogę wrzucić fotki moich bo już wiszą w oknie...

 

 

to chyba tyle na początek chciałbym do końca tygodnia rozpocząć prace i dzielić się z wami efektami...każda krytyka jest mile widziana ...

 

 

pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kuba, fajnie ze powstal nowy warsztat na forum. Do rzeczy: jezeli masz wprawe w malowaniu aeorgrafem to jak najbardziej polecam. Niestety, ale na tym nie warto oszczedzac bo od tego zalezy efekt koncowy malowania modelu, poza tym dobry aerograf wystarczy ci na cale wieki. Ja bym polecil aerografy firmy Iwata. Jezeli wolisz spraye na poczatek, tu polecam Holts - Dupli Color albo Motip. Sprayami tez mozna uzyskac idealny efekt. Szpachla? Tu ja bym nie polecal zadnej, a szczegolnie Testors czy Revell, deko lepszy jest Humbrol, a chyba najbardziej warta polecenia jest Tamyia. Co do farb to ja uzywam wylacznie samochodowych/motocyklowych, no chyba ze maluje jakis maly szczegol np. galke do zmiany biegow. Na pewno jeszcze nie jeden modelarz Ci doradzi jakie farby wybrac. A tak w ogole to powinienes chyba zajzec do pierwszego tematu na forum warsztatowym - pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli - znajdziesz tam wiekszosc odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.

Fajnie, ze do swojego pierwszego modelu podchodzisz profesjonalnie, mam nadzieje ze efekt koncowy bedzie rownie ciekawy co poczatek. Powodzenia w budowie modelu.

P.S. Nie zniechecaj sie nawet jak Ci cos nie wyjdzie szczegolnie po pierwszym modelu. Dla przykladu - ludzie tacy jak Tomasz Edison czy Rudolph Diesel popelnili setki bledow i szereg nieudanych prob zanim uzyskali to co chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na najtrwalszy i najmocniejszy kleji na najlepszą szpachlówkę, ma nasz forumowy kolega Paweł.

Chodzi o właściwości rozpuszczalnika nitro, który nadtapia plastyk, potem odparowuje

 

ale na ten temat mozę lepiej niech się sam autor pomysłu wypowie

 

Ja powiem że działa i jest tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem za radą i w dziale -pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli- zmęczyłem całe 80 stron.... masakra:)

 

wiele rzeczy mi się rozjaśniło ale jeżeli ktoś zapoda foty deski (przełączniki, zegary), silnika z okablowaniem czy ramy... będę wdzięczny

 

i może jakiś pomysł na tylne klosze w naczepie bo nie znalazłem info na ten temat

 

pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dla ciebie parę oby przydatnych fotek, tylko nie wiem bo jak szukałem deski do mojego Kenwortha to praktycznie każda się różniła od siebie, Ja osobiście nie widziałem tej z Revella więc jeśli będzie nie tak to pisz.

90407954.jpg

92035306.jpg

Nie wiem czy tak samo nie będzie z silnikiem, jeśli będzie źle to też pisz

92120194.jpg

92120226.jpg

90030078.jpg

Co do tych lamp to o co tak dokładnie ci chodzi

Może pokusisz się żeby przyczepa była pełna

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol_Max dzięki

 

później wrzucę foto jak w tym modelu wygląda deska (na pewno nie ma do niej kalk więc wykonanie może być mega trudne, jak ktoś zapoda jakieś swoje prace czy techniki będę wdzięczny).

 

widzę, że silniki są różne więc u mnie chyba będzie żółty...

 

start projektu chyba się opóźni, dziś wizytując sklep modelarski skutecznie zniechęciłem się do zakupów w nim więc zostaje alledrogo (koleś usilnie próbował przekonac mnie, że airbusch za 150zł przy sporadycznym używaniu starczy mi na 2-3lata więć powinienem kupić tego za 700 bo będzie na zawsze :P )

 

co do kloszów to w tym modelu są wytłoczone na tylniej belce, nic się nie dokleja można tylko pomalować na czerwono i zastanawiam się z czego można je wykonać, żeby wyglądały naturalnie...

 

ps.

 

niech mnie ktos przekona, żeby nie kupować akryli bo jeśli nie to pójdę tą drogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka za post pod postem ale zamieszczam fotki:

 

klosze naczepy tak jak mówiłem są odlane i można je tylko pomalować

DSC_0114.jpg

 

deska jest praktycznie identyczna z tą co Karol_Max podrzucił, nie wyobrażam sobie malować zegarów ręcznie

DSC_0116.jpg

 

co do silnika to w tym modelu jest taki:

Prestigecartransport05-vi.jpg

 

 

poczytałem trochę o lakierach motipa ale mimo wszystko wolę malowac aero niż sprayem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli malujesz silnik na żółto, najpierw daj podkład najlepiej szary.

Jeżeli deska ma być drewniana to najpierw pomaluj drewno na ciemny brąz później metodą suchego pędzla wystające części na jaśniejszy brąz i po wyschnięciu pomaluj pomarańczowym clirem Humbrola, to daje świetny efekt.

Nie wiem czy to wyjdzie ale zegary spróbuj a dokładnie wskazówki pomalować białą kredką do oczu, a ramki do okoła srebrną dobrze że plastik jest czarny więc nie musisz malować tarcz.

Lampki spróbuj pomalować czerwonym clirem ale najlepiej sprawdź na kawałku ramki czy efekt cię zadowoli.

 

Pamiętaj śpiesz się powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

z przyczyn od mnie nie zależnych muszę zamknąć warsztat na dluższy okres i być może sprzedać ten wspaniały model...

 

jakby ktoś był chętny to czekam na info

 

pozdro

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.