Skocz do zawartości

nieznany model


Moritz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

hmmm, może zacznę od początku.

 

Wróć, od przedstawienia się.

 

Jestem Maurycy, modelarstwem z różnym skutkiem i różnej długości przerwami zajmuję się od małego chłopca.

 

i właśnie z tym jest tez związany ten temat- nie wiedziałem gdzie go umieścić, więc umieszczam tutaj.

 

Jakieś 11 lat temu dostałem na urodziny model jakiegoś statku (plastik do sklejania), był to jakiś handlowy drobnicowiec czy masowiec należący (tak zakładam) do PLO.

 

I właśnie sęk w tym że model niestety zaginął mi już dawno temu (prawdopodobnie został przeze mnie kilka lat później rozczłonkowany i wylądował w śmieciach), a przypomniawszy sobie o nim niedawno, rozpocząłem poszukiwania po stronkach Polskich Linii Oceanicznych, niestety z minimalnymi rezultatami, chcąc odnaleźć typ okrętu, nazwe, cokolwiek aby móc zamówić sobie taki modelik w jakiejś hurtowni czy innym sklepie modelarskim.

 

http://www.graptolite.net/PRL/sitebuilder/images/Mazury-1-facta-nautica-1005x416.jpg jest to jednostka najbliższa kształtem do mojej zguby. nic bardziej podobnego nie znalazłem, może to nawet ten sam statek, nie wiem. Jeśli ktoś kojarzy ten modelik (był duży, jakieś 50-60 cm) i wie coś na temat tego czy jest jeszcze produkowany lub nawet posiada gdzieś niesklejony egzemplarz, byłbym mega zobowiązany.

 

Pozdrawiam, Moritz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hey - witaj na forum.

 

Przeleć się po modelach firmy Revell - oni mają trochę tego w ofercie ale czy statki handlowe mieli 11 lat temu to nie wiem. Sądzę, że jest duże prawdopodobieństwo, ze własnie w ofercie tej firmy odnajdzie się Twoja zguba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakieś 11 lat temu dostałem na urodziny model jakiegoś statku (plastik do sklejania), był to jakiś handlowy drobnicowiec czy masowiec należący (tak zakładam) do PLO.

http://www.graptolite.net/PRL/sitebuild ... 05x416.jpg jest to jednostka najbliższa kształtem do mojej zguby. nic bardziej podobnego nie znalazłem, może to nawet ten sam statek, nie wiem. Jeśli ktoś kojarzy ten modelik (był duży, jakieś 50-60 cm)

 

Witaj. W tej wielkości jedynym modelem statku handlowego w podanym przez Ciebie okresie i o podobnej sylwetce kojarzę tylko tankowiec z Chematic-a ( dawny Frog, Novo ). Mial jakieś 40 cm ale na pewno nie pływał w PLO.

://chematic.com.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/SHELL_WELDER_4a670b2e859e2.jpg

://www.wettringer-modellbauforum.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=31786

 

Skopiuj linki i dodaj wcześniej http. W inny sposób nie jestem w stanie podać Ci strony do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, człowieku, dzięki! to jest to, czego szukałem. co do tego, że wg mnie pływał w PLO- to był tylko strzał, takie miałem dziwne skojarzenie. Jak widać- błędne.

 

dzięki, dzięki, dzięki ))

 

temat do zamknięcia, dziękuję serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.