Skocz do zawartości

Hongqi CA770 Red Flaq - Trumpeter - 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadł mi w ręce taki model:

dscf0676x.jpg

Jako że jest raczej mało znany w naszym kraju pomyślałem że warto podzielić się in-boxem.

Model przedstawia samochód Honqgi (chin.Czerwona Flaga) CA770, była to produkowana w chinach od 1965r. limuzyna służąca do przewozu najważniejszych osób w ludowych chinach. Jest to chyba jeden z najstarszych modeli Trumpetera (tak zakładam), pochodzi z 1998r. Zadziwia jednak rozmiarami i ilością części.

dscf0682x.jpg

dscf0683n.jpg

Otwierana maska i bagażnik.

dscf0684b.jpg

Tu porównanie z VW Garbusem, model ma aż 24cm długości.

dscf0681pn.jpg

dscf0678z.jpg

ładnie odtworzone wnętrze, na uwagę zasługuje faktura skóry.

dscf0679l.jpg

Szyby, oraz barwione szkła reflektorów.

dscf0677d.jpg

Chromy, raczej słabej jakości, skazane na kreta, a potem Alclad.

dscf0680a.jpg

A teraz coś co zrobiło na mnie największe wrażenie, wykładzina wnętrza dołączona do zestawu, materiał jest samoprzylepny i sprawia bardzo pozytywne wrażenie, zastanawia mnie czy nie można by było gdzieś kupić czegoś podobnego

Model chociaż o niezbyt ciekawy tematycznie, napewno będzie się wyróżniał wśród innych, wydaje się też być dosyć przyjemny w budowie, dlatego postanowiłem go w dalszej przyszłości zbudować. Pokuszę się chyba jednak o przeróbkę na taką otwartą wersję, z tego co widzę w ramkach są wszystkie potrzebne elementy

Trumpeter_Mao%20Limo_Boxtop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja miałem na własne oczy inboxować model z otwartym dachem, własnymi rękami dotykać tych wykładzinek i muszę przyznać że podzielam twój zachwyt. Model wygląda na wykonany na wysokim poziomie i powinien być przyjemny w budowie, cenowo też stoi zachęcająco mimo iż obrazek na pudełku nie jest jakiś arcy zachęcający.

No cóż, gratuluję zakupu dość egzotycznego na forum modelu, szczerze mówiąc, jeszcze nie widziałem takiego sklejonego, z resztą nawet nie szukałem...

Pozostaje mi życzyć na przyszłość powodzenia przy budowie tego cacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.