Skocz do zawartości

Pz Kpfw IV Ausf. J (Revell 1:72)


paffko

Rekomendowane odpowiedzi

Model zupełnie rekreacyjny. Wygrzebałem go z nudów z szafy. Na większe projekty narazie nie mam ani czasu ani chęci.

 

f064992d8c7c0945.jpg

 

To co narazie zrobiłem:

 

67522efeab1b4d61.jpg

 

fdde193c2cb12071.jpg

 

dd25403d04882000.jpg

 

93ff9b7a132be7e5.jpg

 

e1b8ff2cd1d38764.jpg

 

Musiałem zrobić otwór wylotowy w lufie (jeszcze do poprawki):

 

3c333b23117282fc.jpg

 

ff5b98a7297f2a48.jpg

 

27bc387315e06f21.jpg

 

9fbb6219d44787a7.jpg

 

Czy po pomalowaniu będe go brudził ... hmmm ... sam jeszcze nie wiem. Byłoby to pierwsze brudzenie w mojej przygodzie z modelami. Czy się na to skuszę to się okaże.

 

Narazie zapraszam do oglądania i komentowania. Krytyka i wszelkie uwagi i rady mile widziane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja zapowiada się ciekawa

A zgaduje, że są połączone i oddzielne ogniwa do gąsek

Bo w III tak było i się trochę namęczyłem żeby skleić zakręty (czy jak to się nazywa) na koła Ale efekt jest lepszy niż przy gumowych

A camo jakie zrobisz, takie jak w instrukcji czy inne Ale zgaduję, że z instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gąsek masz racje. Część jest pojedynczo wykonana, a część jest już połączona. Kamo chyba takie jak z instrukcji (tyle że tam są dwa, biało-piaskowe i piaskowo-zielono-brązowe) i chyba będę się skłaniał ku temu drugiemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie tak jak na kartoniku A powiedz mi, gdzie ty tą IV dorwałeś, bo już miałem na niego chrapke w carrefourze ale gość mi go sprzed nosa sprzątną i od tego czasu jakoś mam pecha, a sklepom internetowym nie do końca ufam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie tak jak na kartoniku

A to malowanie jest jakieś nie takie, że takie smutne oczy robisz??

 

Ja dorwałem ten model też w supermarkecie, ale to już jakiś czas temu. A czy jeszcze można go spotkać ?? Pewnie tak, tylko trzeba szukać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, gdzie ty tą IV dorwałeś, bo już miałem na niego chrapke w carrefourze ale gość mi go sprzed nosa sprzątną i od tego czasu jakoś mam pecha, a sklepom internetowym nie do końca ufam

Maciek dzisiaj widziałem trzy pudełka z tym modelem w supermarkcie, więc musisz poszukać a na pewno będą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
jk bedziesz malowal ogumienie, czy gasienice begziesz malowal osobno przed sklejenie? ja maluje pedzlem i nie najlepiej mi to wychodzi

 

Gąsienice na pewno będę malować przed sklejeniem. Maluje aero więc myśle, że nie powinienem mieć z tym kłopotów. Nie mniej jednak obawiam się potem dopieszczania tego (brudzing, ślady eksploatacji itp.) gdyż pierwszy raz będę stosował te techniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklepom internetowym nie do końca ufam

Niesłusznie.

 

Nie mniej jednak obawiam się potem dopieszczania tego (brudzing, ślady eksploatacji itp.) gdyż pierwszy raz będę stosował te techniki.

Zachęcam. Są różne style brudzenia i dużo można się o nich naczytać. Bez brudzenia model dużo traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam. Są różne style brudzenia i dużo można się o nich naczytać. Bez brudzenia model dużo traci.

 

Będę się starał, nie mniej jednak jak mówiłem, na codzień siedze w cywilach i to będą pierwsze ślady eksploatacji jakie kiedykolwiek w życiu zrobie na pancerce. Ale na kontynuacje prac będzie trzeba jeszcze troche poczekać. Za dużo rzeczy na uczelni sobie na wrzesień zostawiłem i teraz siedze i kuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.