Skocz do zawartości

SCANIA R500 1:24


gitesior

Rekomendowane odpowiedzi

Modele sklejam od niedawna wcześniej zbierałem modele metalowe i zbieram nadal ale wciągnęło mnie sklejanie, super sprawa ten model był malowany pędzlem teraz mam już aerograf i zabieram się do sklejania DAFA XF 105 SPACE CAB

 

21a11fcb877c374fmed.jpg

 

5e625af43af4a62cmed.jpg

 

69c93377c5b776eamed.jpg

 

9e2cff9785153c68med.jpg

 

cfe0836878720510med.jpg

 

1f58776e391229e9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się te kalki. Taka jak koledze wyżej mi biały kolor też nie pasuje. Zauważyłem jeszcze że kabina jest troszeczkę chyba krzywo sklejona, chyba że to tylko na focie tak jest, wówczas zwracam honor.

Tutaj zaznaczyłem czerwonymi liniami o co mi chodzi.

7431607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się pierwszy, wymaga trochę przeróbek te kalki też mi się nie zbyt podobają ale pierwszy sklejałem według instrukcji aż do końca, koloru kabiny nie zmieniałem bo pędzlem wyszło by beznadziejnie ale popracuję nad tym i dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Jezeli jest to Twoj pierwszy model to jest ok, jednak mysle, ze wygladalby on o wiele lepiej bez tych kalkomani na kabinie i na miedzyosiowych owiewkach. Generalnie to chyba kazdy, kto klei ciezarowki odradzi Ci uzywanie tych kalkomani, ktore oferuje Italeri czy Revell, poniewaz zwykle sa one po prostu beznadziejne, a tego kto je projektuje osobiscie zastrzelilbym i zakopalbym w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Jeszcze zapytam o kalkę "Truck of the year". Noe wygląda za ładnie, ale jak się domyślam nie położyłeś żadnych preparatów więć mógłbyś je nawilżyć i wyprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli to twój pierwszy dziewiczy model to jest bardzo dobrze ...

 

To czy kolory / kalki się podobają jest rzeczą subiektywną i tym sie raczej nie przejmuj, wiadomo jeden córkę, drugi teściową, wszystkim nie dogodzisz. Ma się Tobie podobać.

 

Faktycznie, kabinka troche krzywo przyklejona, napis tez i kilka innych drobiazgów, ale zostaw tak jak jest, za 5 lat spojrzysz na model i pomyślisz : od niego zaczynałem, to moje pierwsze dzieło, jest takie a nie inne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skakanka wygląda efektywnie, zwłaszcza że to Twój pierwszy model. Model który z resztą do łatwych i przyjemnych nie należy. Tak trzymaj. Wystrzegaj się pędzelka, staraj się jak najwięcej malować sprejami i aero. Malowanie aero ćwicz na jakimś kartonie, pudełkach po CD, czymkolwiek - dopiero potem weź się za malowanie Dafa.

Powodzonka przy następnych projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.